A A A

Geçitaltı köyünde Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2017-05-08 11:01

BATMAN - Batman'ın Kozluk ilçesine bağlı Geçitaltı köyünde sağanak yağış altında "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temalı Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Geçitaltı köyünde Kutlu Doğum etkinliği

Peygamber Sevdalıları Platformu'na bağlı Kozluk İlim-Der tarafından Geçitaltı (Goğ) köyünde sağanak yağış altında "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temalı Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Köy meydanında gerçekleştirilen etkinliğe, sağanağa rağmen köylüler katılım gösterdiler.

Sunuculuğunu Mustafa Tufan'ın yaptığı etkinlik Furkan Doyar'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ses sanatçılarının seslendirdiği ilahi ve ezgilerden sonra etkinlik İsmail Tufan'ın okuduğu mevlidi şerif ile devam etti.

Kutlu Doğum etkinliğinde katılımcılara hitap eden İttihad'ul Ulema Üyesi Molla Emrullah Uysal, Peygamber Sevdalıları Platformunun her yıl ayrı bir tema işleyerek Hz. Muhammed'i anmaya, anlamaya, yaşama ve yaşatmaya çalıştığını söyledi.

Hz. Peygamber'in hak ve adalet yönüne vurgu yapan Uysal, "Hak ve adaleti anlayabilmemiz için Peygamberimizin peygamber olarak gönderildiği döneme gitmemiz lazım. Allah, Peygamber Efendimizi mükemmel bir şekilde donatmıştır. İslam dinini bütün kavimlere, asırlara, milletlere ve toplumlara göndermek üzere Allah onu donatmıştır. Hz. Muhammed diğer peygamberlerden farklıdır. Peygamber Efendimizin mücadelesi apayrı bir mücadeledir. Onun mücadelesi dünya var oldukça insanların huzuru, mutluluğu, saadetidir. Allah, nübüvvetten önce Hz. Muhammed'i peygamberliğe hazırladı. Allah Teâlâ öyle kalifiye, öyle mükemmel ve kusursuz bir eleman gönderiyor ki dünya var oldukça insanlar o elemana doymayacak. İnsanlar sürekli ona muhtaç olacak. Onsuz hayatın hayat olmadığını insanlar kavrayacak ve bilecek." dedi.

İnsanların yegâne kurtuluşunun hak ve adalet rehberi Hz. Muhammed'i takipte olduğunu vurgulayan Uysal, "Allah Resulü bu adaleti dünyaya yaydı. Ne zaman ki Müslümanlar bu adalete ve Kur'an'a sarıldılar, Allah'ın şeriatını tuttuysalar Müslümanların evlerinde, memleketlerinde, köylerinde ve İslam âlemi içerisinde huzur yayıldı. Ne zaman ki terk ettiler huzursuzluk, mutsuzluk, savaş, kan, gözyaşı, muhacerat yaşandı. Bu münasebetle Peygamber Sevdalıları Platformunun her yıl Kutlu Doğum kutlamasının sebebi budur. Müslümanlar! Bir araya gelin, güçlenin, kuvvetiniz olsun. Allah Resulünün etrafında bir araya gelin, kenetleşin ki Allah dünyada size izzet, şeref versin, ahirette de cennetini nasip etsin. Allah Resulü dünya ve ahiret saadetini vadetmiştir. Fakat despotlar, zalimler, kâfirler ise bize dünyada yıkım, ahirette ise hüsran vadetmektedirler." ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından seslendirilen ilahi ve ezgilerin ardından etkinlik, yapılan duayla son buldu. (Muhammed Said Aksoy-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Diyarbakır'ın konut sağlamlığındaki hali içler acısı

Diyarbakır'da yıkılma tehlikesi bulunan yapıların sayısının son yıllarda artması dikkat çekerken, bu yapıların denetiminde ihmal olduğu belirtiliyor.

Umut Kervanı yetim çocukları bayram öncesi sevindirdi

Umut Kervanı, İstanbul Esenler’de 17 yetimi giydirerek bayram sevinçlerine ortak oldu.

Işık ihlali kazaya neden oldu: 4 yaralı

Batman'da kırmızı ışık ihlali yaptığı belirtilen kamyonetin, minibüsle çarpması sonucu meydana gelen kazada 4 kişi yaralandı.

"Bingöl’de 10 bin doğalgaz abonesi hedeflenmektedir"

​Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, 2017 yılı sonu itibariyle doğalgaz aboneliğinde 10 bin kişi hedeflediklerini söyledi.

Umut Kervanı'ndan Bitlis’te ihtiyaç sahibi onlarca aileye gıda yardımı

Umut Kervanı Vakfı, Bitlis’te ihtiyaç sahibi 60 aileye gıda yardımında bulundu.
TÜM HABERLER