A A A

Yukarı Yongalı köyünde Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2017-05-08 13:20

MUŞ - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Muş’un Yukarı Yongalı köyünde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Yukarı Yongalı köyünde Kutlu Doğum etkinliği

Peygamber Sevdalıları Platformu, Muş’un Yukarı Yongalı (Çengilli)  köyünde "Hak ve Adalet Rehberi Hz Muhammed (s.a.v)" temasıyla Kutlu Doğum etkinliği gerçekleştirdi.

Köy meydanında gerçekleştirilen etkinlik, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Köy imamı Hasan Özçelik’in selamlama konuşmasıyla devam eden etkinlik daha sonra okunan mevlit ve Grup Vahdet'in seslendirdiği ilahilerle devam etti.

Okunan Mevlit ve ilahilerden sonra bir konuşma yapan Molla Nizamettin Yaçin, Hz. Peygamber'i anlatmak için birkaç ayın yetersiz kaldığına dikkat çekti.

Yaçin, "Peygamber'in davasını bir vakitte anlatmakla bitiremezsiniz. Yılın tümünde Peygamber'den bahsediyoruz. Çünkü Peygamberimiz öyle bir zat ki Müslümanlar her gün ondan bahsetmeseler bu Allah yanında bir mesuliyettir. Her namazda her ibadette ona salâvatlar getirmemiz gerekir. Onun Peygamberliğine şahadet etmeliyiz. Bunu yapmazsak ibadetlerimiz makbul olmaz, namazımız olmaz. Bundan dolayı o farklıdır, o insanlar gibidir fakat sıradan bir insan gibi değildir. Yakut taşı taşlar arasında nasıl farklıysa Resulullah da insanlar arasında öyle farklı bir insandır." dedi.

Kurtuluşun, hak ve adaletin ancak İslam ve Peygamber'e sarılmakla olacağına dikkat çeken Yaçin, "Dikkat edin yağmurun yağmadığı topraklarda bir rüzgâr eserse insanlar orada dayanamazlar. İnsanlar da böyledir.  Peygamberin ahlakından uzak toplumlar, vahiy ve İslam’dan uzak kalan toplumlarda da huzur ve adalet olmaz. Bu toplumlarda herkes halinden şikâyetçi olur, tıpkı bu gün içinde bulunduğumuz durum gibi herkes birbirinden şikâyetçi olur. Hak ve adalet nasıl ki önceki kavimler için bir ihtiyaçtı ve Allah Peygamber gönderdiyse aynı şekilde bizim de Peygambere, İslam’a çok fazla ihtiyacımız vardır. Kurtuluşumuz ancak İslam iledir, Allah’a ve vahiye teslimiyetle kurtuluş buluruz." şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından Siyer Sınavı'nda dereceye giren çocuklara ödülleri verildi.

Etkinlik, yapılan dua ile son buldu. (Ayetullah Tarhan-İLKHA)

Etkinliğin tamamı: https://youtu.be/LCVCSOh8OWw YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Diyarbakır'ın konut sağlamlığındaki hali içler acısı

Diyarbakır'da yıkılma tehlikesi bulunan yapıların sayısının son yıllarda artması dikkat çekerken, bu yapıların denetiminde ihmal olduğu belirtiliyor.

Umut Kervanı yetim çocukları bayram öncesi sevindirdi

Umut Kervanı, İstanbul Esenler’de 17 yetimi giydirerek bayram sevinçlerine ortak oldu.

Işık ihlali kazaya neden oldu: 4 yaralı

Batman'da kırmızı ışık ihlali yaptığı belirtilen kamyonetin, minibüsle çarpması sonucu meydana gelen kazada 4 kişi yaralandı.

"Bingöl’de 10 bin doğalgaz abonesi hedeflenmektedir"

​Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, 2017 yılı sonu itibariyle doğalgaz aboneliğinde 10 bin kişi hedeflediklerini söyledi.

Umut Kervanı'ndan Bitlis’te ihtiyaç sahibi onlarca aileye gıda yardımı

Umut Kervanı Vakfı, Bitlis’te ihtiyaç sahibi 60 aileye gıda yardımında bulundu.
TÜM HABERLER