Mardin-Suriye Yardımlaşma Platformu, Ramazan ayı öncesi bin aileye gıda yardımında bulundu.

Ülkelerinde yaşanan çatışma ortamında kaçarak Mardin'e yerleşen Suriyeli ailelere yardım eli uzatmak için kurulan Mardin-Suriye Yardımlaşma Platformu, İstanbul'da faaliyette bulunan Yeryüzü İyilik Hareketi tarafından yardımları dağıtmaya başladı.

Makarna, bulgur ve zeytinyağından oluşan gıdaları bin aileye dağıtılırken, Ramazan ayı öncesi yapılan yardımlar Suriyelileri sevindirdi.

Yardımların dağıtımıyla ilgili bilgi veren Mardin-Suriye Yardımlaşma Platformu Başkanı Lütfü Günlüoğlu, gönderilen yardımların adil bir şekilde dağıtıldığını belirtti.

Ramazan ayı girmeden yapılan bu yardımların çok yararlı olduğunu kaydeden Günlüoğlu, kentte ikamet eden Suriyeli aileler için az da olsa bir katkı sağladığını ancak bundan sonra diğer yardım kuruluşlarının yardım etmeleri gerektiğini söyledi.

Toplam olarak 10 ton makarna, 10 ton şehriyeli bulgur ve bin adet 2 litrelik ayçiçeği yağı dağıtıldığını ifade eden Günlüoğlu, yardımda emeği geçen herkese teşekkür etti. (M. Salih Keskin – İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler