Kızılay’dan engellilere tekerlekli sandalye

Kızılay Bitlis Şubesi, engellilere tekerlekli sandalye dağıttı.

Kızılay Bitlis Şubesi tarafından, Artık Saklanmak İstemiyorum Engelliler Derneğine(ASİBED) 8 adet tekerlekli sandalye verildi.

Derneği ziyaret eden Kızılay Bitlis Şube Başkanı Hayrettin Çoban, derneğin talebi üzerine kendilerine 8 adet tekerlekli sandalye verdiklerini belirterek, "Bugün, geçmişe nazaran engelli vatandaşlarımız toplum ile daha çok kaynaşmaktadır. İmkânlar geliştikçe, engelli vatandaşlara bir yük değil, bir nimet gözüyle bakıldığında toplum ile daha çok kaynaşmış olacaklarına inanıyorum." dedi.

Güç ve kuvvete güvenilmemesi gerektiğini, herkesin birer engelli adayı olduğunu hatırlatan Çoban, "Yarın başımıza nelerin geleceğini bilmiyoruz. Onun için engelli kardeşlerimize sahip çıkmalıyız. Bu bağlamda ASİBED, bizlerden tekerlekli sandalye talebinde bulundu. Biz de 8 adet tekerlekli sandalyeyi getirip kendilerine teslim ettik. Bu, bizleri gerçekten mutlu etti." diye konuştu.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından da dernek üyelerine farklı hediyeler verildi. Kendilerine tekerlekli sandalye veren Kızılay Bitlis Şubesine ve çeşitli hediyelerde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına teşekkür eden Dernek Başkanı Bayram Tutgaç, her yıl engelliler haftasında birçok etkinliğin yapıldığını, bu yıl da kendilerine farklı kurum ve kuruluşlardan ziyaretlerin yapıldığını söyledi.

Tutgaç, "Bu yıl, Kızılay şubesiyle birlikte bir etkinlik yaptık. Bizlerin talebi üzerine 8 adet tekerlekli sandalye verdiler. Bizler bedensel engelliler olarak Bitlis'te birçok zorluklar çekmekteyiz. Coğrafi şartlardan dolayı engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak için tekerlekli sandalyeye ihtiyaç duyuluyor. Bu engelli kardeşlerimize sandalye ulaştırmak, dernek olarak bizi mutlu ediyor. Bu yardımı bizden esirgemeyen Kızılaya ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına teşekkür ediyoruz." şeklinde konuştu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler