A A A

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Eklenme : 2017-05-18 22:57

ARDAHAN - Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu Doğu Anadolu koordinatörlüğü tarafından Ardahan'da "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed" temalı Kutlu doğum etkinliği düzenlendi.

Etkinlik Kur'a-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra okunan mevlidi şerif ve grup Vahdet tarafından seslendirilen ilahi ve ezgilerle devam etti.

Programa konuşmacı olarak katılan Şaban Gökhan günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı.

İmam Rabbani'nin, "Ben sözlerimle Hz Muhammed'i övemem; bilakis onu överek sözlerimi güzelleştiriyorum." Sözünü hatırlatan Gökhan, "Bizler de Peygamberimizi överek, ondan bahsederek, onun o güzel hayatından kesitler sunarak hayatımızı ve sözlerimizi güzelleştirip ona layık bir ümmet olmaya gayret edeceğiz." dedi.

Gökhan, "Değerli kardeşlerim ve özellikle siz bacılarım. BU neslin sessiz birer öğretmeni olan anneler! Çocuklarınızı Peygamberin terbiyesinden uzak tutmayın. Çocuklarınız Peygamberini tanıyarak büyüsünler. Peygamberi tanımayan bir çocuktan evlatlık beklemeyin. Allah muhafaza peygamberini tanımayan birinden asi ve isyankar bir evlat çıkar. Bu toplumun inşasının mayası Kur'an ve sünnettir. Bu Kur'an ve sünnet için ilk terbiye aldığı yer anne ve babalarıdır." diye konuştu.

Hak ve adaletin tanınabilmesi için bunların zıttı olan batılın ve zulumatın da iyi bilinmesi gerektiğini vurgulayan Gökhan, "Bunu da anlaya bilmemiz için bin 400 yıl öncesine gitmemiz gerekir. Kız çocuklarının diri diri toprağa gömüldüğü, kadınların meta olarak kullanıldığı, güçlülerin zayıfları ezdiği, hak ve adaletten bahsetmenin mümkün olmadığı bir dönem de, yeryüzü, 'Yok mu bize hak ve adaleti getirecek.' diye inim inim inlediği zaman diliminde alemlerin Rabbi olan Allah (cc) ,yerlerin Ahmed'i, göklerin Mahmud'u Hz. Muhammed (sav)' in kutlu doğumunu gerçekleştirdi." diye konuştu.

Program Grup Vahdet'in seslendirdiği ilahi ve ezgilerden sonra yapılan dua ile son buldu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Traktör kazasında yaralanan çocuklar Mardin’e getirildi

Sakarya’daki traktör kazasında yaralanan 5 çocuk, tedavi gördükleri hastaneden taburcu olduktan sonra memleketleri Mardin’e getirildi.

Diyarbakır’da "Kudüs" temalı resim sergisi

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde HÜDA PAR Silvan ilçe gençlik kolları tarafından “Kudüs” temalı resim sergisi açıldı.

Diyarbakır'ın konut sağlamlığındaki hali içler acısı

Diyarbakır'da yıkılma tehlikesi bulunan yapıların sayısının son yıllarda artması dikkat çekerken, bu yapıların denetiminde ihmal olduğu belirtiliyor.

Umut Kervanı yetim çocukları bayram öncesi sevindirdi

Umut Kervanı, İstanbul Esenler’de 17 yetimi giydirerek bayram sevinçlerine ortak oldu.

Işık ihlali kazaya neden oldu: 4 yaralı

Batman'da kırmızı ışık ihlali yaptığı belirtilen kamyonetin, minibüsle çarpması sonucu meydana gelen kazada 4 kişi yaralandı.
TÜM HABERLER