A A A

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Eklenme : 2017-05-21 15:52

DİYARBAKIR - Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfı Dönem Sözcüsü Yahya Oğraş, 2017 yılı Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaparak, etkinliğe katkı sunan herkese teşekkür ettiklerini belirtti.

Oğraş, platformlarının her yıl Hz. Muhammed'in bir yönünü alarak o konu üzerinde durduklarını belirterek, "Bu yılki kutlu doğum etkinliğinin teması da ‘Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)' konulu temaydı. Türkiye'nin dört bir tarafında yapılan mevlit programlarında bu temanın önemi ve günlük hayatımızdaki yerinin ehemmiyeti işlendi." dedi.

Yapılan etkinliklere halkın büyük teveccüh gösterdiğini, ama kimi mülki amirlerin engeller çıkarıldığını belirten Oğraş, "Bazı mülki amirlerin bu kutlu sevdaya mani oldukları görüldü. Oysa bu tür engellemelerin kimseye fayda sağlamadığını defalarca kamuoyuyla paylaştık. Buna rağmen bu kutlu sevdaya mani olan yetkilileri Müslüman halkımızın vicdanına ve en önemlisi Allah'a havale ediyoruz. " ifadelerini kullandı.

Bu yıl içerisinde 44 il, 90 ilçe, üniversite, okul ve diğer yerleşim yerlerinde toplamda 310 noktada Kutlu Doğum etkinliği gerçekleştirdiklerini ifade eden Oğraş, "Vakfımız, etkinliklerin sosyal medyadaki yansımalarını titizlikle takip ederek halkımızın gündeminde canlı kalması için azim ve gayret gösterdi. Ayrıca toplantıda, önümüzdeki yıl için platformun yapacağı çalışma ve faaliyetleri, periyodik takvim üzerinde durularak Siret-i Nebi cihetiyle İslam âleminin yükümlülükleri ele alındı." şeklinde konuştu.

Kutlu Doğum etkinliğine katkı sunan herkese teşekkürlerini sunan Oğraş, "Bu vesileyle tüm etkinliklerimize katkı sağlayan duyarlı mülki amirlere, yazılı basına, medya kuruluşlarına, etkinliklerimizi canlı veren televizyonlara, toplu taşıma vasıtalarını tahsis edenlere, kermeste emeği geçenlere, platformun kurulumunda çaba sarf edenlere, güvenlikte görev alanlara, sağlık ekiplerine ve tüm katılımcılara şükranlarımızı en içten duygularla arz ederiz. Allah ecirlerini artırsın." ifadelerini kullandı. (Emrah Deniz - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Diyarbakır'ın konut sağlamlığındaki hali içler acısı

Diyarbakır'da yıkılma tehlikesi bulunan yapıların sayısının son yıllarda artması dikkat çekerken, bu yapıların denetiminde ihmal olduğu belirtiliyor.

Umut Kervanı yetim çocukları bayram öncesi sevindirdi

Umut Kervanı, İstanbul Esenler’de 17 yetimi giydirerek bayram sevinçlerine ortak oldu.

Işık ihlali kazaya neden oldu: 4 yaralı

Batman'da kırmızı ışık ihlali yaptığı belirtilen kamyonetin, minibüsle çarpması sonucu meydana gelen kazada 4 kişi yaralandı.

"Bingöl’de 10 bin doğalgaz abonesi hedeflenmektedir"

​Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, 2017 yılı sonu itibariyle doğalgaz aboneliğinde 10 bin kişi hedeflediklerini söyledi.

Umut Kervanı'ndan Bitlis’te ihtiyaç sahibi onlarca aileye gıda yardımı

Umut Kervanı Vakfı, Bitlis’te ihtiyaç sahibi 60 aileye gıda yardımında bulundu.
TÜM HABERLER