Akif Emre hayatını kaybetti

Gazeteci Akif Emre, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Yeni Şafak Gazetesi köşe yazarı Akif Emre (60), kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Emre'nin Beşiktaş'taki ofisinde saat 10.30 sıralarında kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği, olay yerine gelen sağlık ekiplerinin müdahalesine rağmen kurtarılamadığı öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın Emre'nin ailesini telefonlar arayarak taziyelerini ilettiği belirtildi.

Akif Emre kimdir?

Yeni Şafak Gazetesi yazarı Akif Emre, Kayseri doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Kayseri'de tamamlayan Emre İstanbul'da mühendislik eğitimi almıştır.

Yayıncılık, gazetecilik ve televizyonculuk yapan Akif Emre, tıpkı bir seyyah gibi seyahatler etti. Yeni Devir'de gazeteciliğe başlaya Emre, Yeni Şafak gazetesinin kurucuları arasında yer aldı ve bir dönem genel yayın yönetmenliğini üstlendi.

Akif Emre, Akabe yayınlarında başladığı yayıncılık deneyimini İnsan, Küre ve Klasik yayınlarının yayın yönetmenliği görevlerini üstlenerek sürdürdü.

Belgesel çalışmalarına yoğunlaşan Emre, Osmanlı şehirleri (Saraybosna], Mostar, Üsküp, Selanik 1,2, Kudüs1,2 ve Mimar Sinan (6 Bölüm) başta olmak üzere birçok belgesel hazırladı.

Dünya Bülteni'nde (www.dunyabulteni.net) Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Akif Emre en son www.haberiyat.com'da Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapıyordu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler