A A A

Nusaybin Kız İmam Hatip Lisesi'nden resim sergisi

Eklenme : 2017-05-24 20:32

MARDİN - Mardin'in Nusaybin ilçesinde Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından resim sergisi açıldı.

Nusaybin Kız İmam Hatip Lisesi'nden resim sergisi

Nusaybin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerinin düzenlediği resim sergisi büyük ilgi gördü.

Okul bahçesinde kurulan serginin açılışı Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, şube Müdürler Abdulbaki Tek ve Abdulğani Ak ile Okul Müdürü Abdurrahim Işık tarafından yapıldı.

Sergiyi gezen Milli Eğitim Müdürü Çetin ve misafirlere okulun resim öğretmeni Ayşe Duygu Fertelli ve öğrenciler tarafından yapılan ebru, hüsnü hat, minyatür, karakalem, reprodüksiyon, suluboya, pastel boya, quilling, op-art, yağlı boya tablolar, kolaj çalışmaları, nokta ve çizgi çalışmaları ile peribacalarının üç boyutlu çalışmaları hakkında bilgi verildi.

öğrencileri ve öğretmenlerini çalışmalarından dolayı tebrik eden Çetin, bu tür çalışmaların öğrencilerin hayatına olumlu yönde etki yaptığını söyledi.

öğrenci ve öğretmenlerin yıl boyunca resim dersinde yaptığı çalışmalarla onlarca eser ortaya koyduğunu kaydeden okul müdürü Abdurrahim Işık ise eğitim ve öğretim başarısının yanında öğrencilerine resim gibi beceriler kazandırmayı da hedeflediklerini aktardı. (CihatŞayık-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kaçak yapılar tarihi caminin güzelliğini örtüyor

Kaçak yapılar tarihi caminin güzelliğini örtüyor

2017-08-21 09:36:03

​Kızıltepe tarihi Ulu Cami’nin restorasyon çalışmalarını inceleyen Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ahmet Odabaş, kaçak yapıların tarihi caminin güzel görünümünü örttüğünü söyledi.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

2017-08-20 17:58:37

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Aile boyu kalaycılık yapıyorlar

Aile boyu kalaycılık yapıyorlar

2017-08-18 18:17:13

​Bursa’da yaşayan Halil Özcan, oğlu ve torunuyla birlikte yıllardır kalaycılık mesleğini sürdürüyor.

TÜM HABERLER

Bombalı araç kullanan 2 PKK'li öldürüldü

​Van'ın Gürpınar ilçesi kırsalında bombalı araç kullanan 2 PKK'linin öldürüldüğü bildirildi.

Kulp'ta çatışma: Bir güvenlik korucusu yaralı

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde PKK'liler ile güvenlik korucuları arasında çıkan çatışmada, bir güvenlik korucusu yaralandı.

ABD'de güneş tutulması başladı

​Ayın güneş ile dünya arasına girmesiyle gerçekleşen olay sadece Kuzey Amerika'da gözlemlendi.

Batman’da yabancı uyruklu 36 kişi yakalandı

​Batman’da bir dinlenme tesisinde yapılan aramada yabancı uyruklu 36 kişi yakalandı.

Gaziantep’te düzenlenen konser ve festivallere tepki

Gaziantep’te belediyeler tarafından düzenlenen konser ve festivallere tepki gösteren gazeteciler ve vatandaşlar, halkın parasının bu tür yerlerden ziyade yatırıma harcanması gerektiğini söylediler.
TÜM HABERLER