Şırnak'ta sokağa çıkma yasağı boyunca yaşanan çatışmalarda zarar gören camilerde ilk teravih heyecanını yaşayan Şırnaklı vatandaşlar, ilk Ramazan günü için niyet etti.

Çatışmalar sonucu hasar gören Geylani ve Küllüye camisine gelen Şırnaklılar, yarın tutulacak ilk oruç için niyet ederek Müslümanlar için dua etti.

Geylani camisi imamı Süleyman Demir namaz öncesi yaptığı vaazda, Ramazan ayında tutulacak orucun önemine değindi.

Kılınan yatsı namazının ardından teravih namazı kılınıp yarın kılınacak oruç için niyet edildi Müslümanlar için dua edildi.

Şırnak Müftüsü Ramazan Tolan, namazın ardından yaptığı konuşmada, "Vatandaşlarımızla beraber birinci teravihimizi kıldık, inşallah bu geçe sahura kalkacağız yarın Ramazanı Şerifin birinci günüdür. Bu camimizi de olaylardan sonra epey yaralar almıştı bu yaraları biraz sarıldı Diyanet İşleri Başkanlığı yardımlarıyla inşallah bu gece açtık bundan sonra bu camimiz böyle devam edecek yan tarafta da belediyemiz iftar programı için iftar verecek. Hem iftarda program yapacağız hem de yatsıdan önce burada sohbet falan yapacağız. İşte camilerimizde Şırnaklı kardeşlerimize elimizden geldiği kadar en güzel bir şekilde hizmet etmeye çalışacağız Ramazan'ı değerlendirmeye çalışacağız inşallah bütün İslam Alemi için hayırlara vesile olur kaynaşmamıza beraber olmamıza birbirimizi sevmemize birbirimize yardımcı olmamıza yaralarımızı sarmamıza yardımcı olur. Bütün Şırnak yuvasında 460 küsür camimiz var camilerimizin hepsinde hem öğlen cüz okunuyor akşamda teravih kılınıyor bu şekilde hizmet etmeye çalışıyoruz. Fakirlerimizi, engellilerimizi ziyaret edeceğiz inşallah toplumumuza yardımcı olacağız." dedi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler