Prim borcunu ödemeyen işverenler İŞKUR desteğinden faydalanamayacak

Prim borcunu ödemeyen işverenlerin, İŞKUR desteğinden faydalanamayacakları uyarısında bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu Bitlis İl Müdürü Sadullah Korkut, borcu olanlara yapılandırmadan faydalanma çağrısında bulundu.

Prim borcunu ödemeyen işverenlerin, İŞKUR desteğinden faydalanamayacakları uyarısında bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu Bitlis İl Müdürü Sadullah Korkut, yeni çıkacak 7020 sayılı yapılandırma kanununun, geçmiş dönemler için bir imkân sunmayacağı uyarısında bulundu.

Son yapılandırma tarihi olan 31 Mayıs 2017'ye kadar borcu bulunan işveren ve esnafların ödemeleri yapmamaları halinde, ilave istihdam kapsamında çalıştırdıkları sigortalıların teşviklerini ve İŞKUR'dan aldıkları tüm destekleri kaybedecekleri uyarısında bulunan Korkut, "31 Mayıs 2017 tarihine kadar ilk taksit veya peşin ödemesini yapmayan işverenlerimiz esnaflarımız, 6736 sayılı Kanun kapsamında yapılandırma hükümlerini kaybedecekler. Yani 6736 sayılı yasa kapsamında borcunu yapılandırıp da yapılandırmaları bozulmamaları yönünde tüm vatandaşlarımız için son şans. Çünkü yeni çıkacak 7020 sayılı yapılandırma kanunu, geçmiş dönemler için bir imkan sunmuyor. O açıdan işverenlerimiz ve esnaflarımız telafisi mümkün olmayan bir sürece gireceklerini, yani cari aylardaki prim teşviklerini, ilave istihdam kapsamında çalıştırdıkları sigortalıların teşviklerini ve İŞKUR'dan aldıkları tüm destekleri kaybedeceklerdir. Bundan dolayı tüm paydaşlarımıza, işverenlerimize, esnaflarımıza prim borçlarını gerekiyor." dedi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler