A A A

İlkokul öğrencilerinden "İstanbul’un Fethi 1453" tiyatro gösterisi

Eklenme : 2017-05-29 21:07

ELAZIĞ - Elazığ İsmet Paşa İlkokulu öğrencileri İstanbul’un Fethi'ni konu alan bir tiyatro sergiledi.

İlkokul öğrencilerinden

Elazığ Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinde İsmet Paşa İlkokulu öğrencileri "İstanbul'un Fethi 1453" gösterisini sergiledi. Saat 14.50'de başlayan tiyatro gösterisine İsmet Paşa İlkokulu öğrencileri, öğrenci velileri ve davetliler katıldı.

Yaklaşık 5 aydır bu oyun için çalıştıklarını belirten yönetmen Mahmut Yıldırım, "Bugün İstanbul'un Fethinin 564'üncü yıldönümü. Hem mübarek Ramazan ayına denk gelmesi, hem de bu şekilde anlamlı olması inanılmaz bir duygu. 18 bin âlemin efendisi Hz. Peygamberimizin övgüsüne mazhar olan büyük hakan ve askerlerinin anıldığı gündür. 29 Mayıs 1453 günü gerçekten dünya tarihi ve dünya siyaseti bakımından çağ kapatıp, çağ açmış büyük bir olaydır. Bizde bunu kaleme aldık yazdım ve yönettim daha önce bu oyun 7 kere sergilendi" ifadelerini kullandı.

Oyunda Fatih Sultan Mehmet'i canlandıran Ahmet Efe Türkmenoğlu, "İstanbul'un fethi oyununa 5 ay boyunca çalıştık, provalar yaptık. Bende Fatih Sultan Mehmet rolünü oynadım, bundan da keyif aldım. Emeğimizin karşılığını aldığımızı düşünüyorum" diye konuştu. (Ebubekir Yavuz- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kaçak yapılar tarihi caminin güzelliğini örtüyor

Kaçak yapılar tarihi caminin güzelliğini örtüyor

2017-08-21 09:36:03

​Kızıltepe tarihi Ulu Cami’nin restorasyon çalışmalarını inceleyen Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ahmet Odabaş, kaçak yapıların tarihi caminin güzel görünümünü örttüğünü söyledi.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

2017-08-20 17:58:37

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Aile boyu kalaycılık yapıyorlar

Aile boyu kalaycılık yapıyorlar

2017-08-18 18:17:13

​Bursa’da yaşayan Halil Özcan, oğlu ve torunuyla birlikte yıllardır kalaycılık mesleğini sürdürüyor.

TÜM HABERLER

Bombalı araç kullanan 2 PKK'li öldürüldü

​Van'ın Gürpınar ilçesi kırsalında bombalı araç kullanan 2 PKK'linin öldürüldüğü bildirildi.

Kulp'ta çatışma: Bir güvenlik korucusu yaralı

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde PKK'liler ile güvenlik korucuları arasında çıkan çatışmada, bir güvenlik korucusu yaralandı.

ABD'de güneş tutulması başladı

​Ayın güneş ile dünya arasına girmesiyle gerçekleşen olay sadece Kuzey Amerika'da gözlemlendi.

Batman’da yabancı uyruklu 36 kişi yakalandı

​Batman’da bir dinlenme tesisinde yapılan aramada yabancı uyruklu 36 kişi yakalandı.

Gaziantep’te düzenlenen konser ve festivallere tepki

Gaziantep’te belediyeler tarafından düzenlenen konser ve festivallere tepki gösteren gazeteciler ve vatandaşlar, halkın parasının bu tür yerlerden ziyade yatırıma harcanması gerektiğini söylediler.
TÜM HABERLER