HÜDA PAR Umut Kapısı Gıda Bankasına bağışta bulundu

HÜDA PAR Diyarbakır Bağlar İlçe Başkanlığı, Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılması için Umut Kapısı Gıda Bankasına nakdi bağışta bulundu.

HÜDA PAR Diyarbakır Bağlar İlçe Başkanlığı, Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılması için Umut Kervanı Yardım Platformuna üye Umut Kapısı Gıda Bankasına nakdi bağışta bulundu.

Nakdi bağışı HÜDA PAR Bağlar İlçe Başkanı Cengiz Aydın, Kayapınar ilçesinde bulunan dernek binasına gelerek yaptı.

Bağış sonrası açıklamalarda bulunan Aydın, Umut Kapısı Gıda Bankasının çalışmalarını takdir ettiklerini belirterek, yardım kuruluşlarının siyaset üstü kurumlar olduğunu, her kesimin imkânları ölçüsünde bu tür yardım kurumlarının devamlılığını sağlamak için destek olması gerektiğini söyledi.

Umut Kapısı Gıda Bankasını daha önce ziyaret edip çalışmaları hakkında bilgi aldıklarını ifade eden Aydın, "HÜDA PAR olarak her zaman ‘Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir' hadisini şiar edinmişiz. Böylesi hayırlı çalışmalara ortak olma adına, gönüllülerimizle, üyelerimizle kendi çapımızda Umut Kapısı Gıda Bankası vesilesiyle fakir ve muhtaç ailelere dağıtılmak üzere yardım koli paralarını teslim ettik. Gıda Bankası ve yardım kuruluşları aslında ülkemizin en nadide ve güzide kurumlarındandır. Halka hizmet eden ve gerçekten bunun için de ilahi rızadan başka hiçbir amaç gütmeyen kurumlardır." dedi.

"Bütün kardeşlerimizin bu kurumları kalkındırmasını talep ediyoruz"

Yardım kuruluşlarının siyaset üstü kurumlar olduğunu söyleyen Aydın sözlerine şöyle devam etti:

Buradan bütün halkımıza, gönüllülerimize, üyelerimize de sesleniyoruz! Bu kurumların azmini daha da pekiştirmek, onların yükünü azaltmak için bütün kardeşlerimizin bu kurumlara yardımcı olmalarını tavsiye ediyoruz. Nitekim yardım kuruluşları siyaset üstü bir oluşumlardır. Siyasi partiler ‘Halka hizmet adına buradayız' derler. Aslında yardım kurumları bunun bizzat fiili göstergesidir. Bizler de böyle bir iddiada bulunuyorsak böyle kurumlara yardım etmeliyiz. Bütün siyasi partilerin de bu tür kurumlara yardım etmesini temenni ediyoruz. Bu vesileyle Ramazan ayını tüm İslam âleminin kurtuluşuna vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyoruz.

Umut Kapısı Gıda Bankası Başkanı M. Sıddık Furkan ise bağışlarından dolayı Aydın'a ve HÜDA PAR'a teşekkür etti.

"Bu yapmış oldukları yardımlar gerçekten birçok mağdur aileyi sevindirecek"

Furkan, "Rabbim yapmış oldukları bu hayırları Dergâhında kabul buyursun. Bu mübarek günlerde yapılmış olan yardımlar gerçekten birçok mağdur aileyi sevindirecek. Ramazan ayında tencerelerinde bir çorba dahi pişmeyen insanlarımız var. Bu ailelere inşallah bir nebze olsa yapılan yardımlar bir umut olacak. Kendilerine bu duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Açıklamaların ardından Aydın, Furkan tarafından uğurlandı. (M. Hüseyin Temel – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler