Erdoğan: Mahkemede üç maymunu oynuyorlar

Muhtarlar buluşmasında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ'cülerin mahkemede 3 maymunu oynadıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhtarlar buluşmasında konuştu. Erdoğan, "FETö'cüler mahkemede üç maymunu oynuyor. Kendilerini bekeleyen acı sondan kurtulamayacaklar" dedi.

Şırnak'ta yüksek gerilim hattına takılarak düşen helikopterde hayatını kaybedenlere rahmet dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu: "Aralarında Tümgeneral Aydoğan Aydın'ın da bulunduğu 13 askerimize ve Lice'de şehit düşen askerlerimize Allah'tan rahmet dliliyorum. Aydoğan Aydın'ın 15 Temmuz darbe girişimine karşı sergilediği güçlü bir duruşu olmuştu. Kato dağındaki operasyonları yürüten Aydın müstesna bir komutan olduğunu göstermiştir. Eğer biz bugün ayyıldızlı bayrağımızın altında özgürce nefes alıyorsak geleceğimize güvenle bakabiliyorsak bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz."

"15 Temmuz FETö'nün gerçek yüzünü ortaya çıkardı"

15 Temmuz ABD destekli darbe girişiminin FETö'nün gerçek yüzünü ortaya çıkardığını işaret eden Erdoğan, "Bütün belgeler görüntüler ortada. Yurtdışındaki ağababalarının da peşini bırakmayacağız. Milletimiz gönüllerinde ihanet cezasına mahkum etmiştir. Milletimizin mahkemelerinin de bu şekilde neticelendeceğinden şüphe duymuyorum. Bu milletin ekmeğini yiyip ihanet etme dönemi geride kaldı. 15 Temmuz Darbe Girişimi de FETö'nün gerçek yüzünü ortaya çıkarmıştır." ifadelerini kullandı.

Yurtdışı operasyonların amacına değinen Erdoğan "Elbette o destekler bir gün kesilecek. Bu noktada Türkiye'nin güvenliğini sadece kendi sınırları içinde mümkün olmadığını hepiniz biliyorsunuz. Bir dönem Suriye'de atılan bombalarla her gün kayıplar veriyorduk. Bunun üzerine Gaziantep'te gerçekleştirilen bir canlı bomba saldırısının ardından kararımızı verdik dedik ki Fırat Kalkanı Harekatını başlatacağız. DEAŞ'ı o topraraklardan temizleyip Arap kardeşlerimize verdik. 'Kusura bakmayın' dedik kendi göbeğimizin bağını kendimiz keseceğiz. Biz sağa sola bakmadan gereğini yaparız. Kimse endişe etmesin. Irak sınırında aynı şeyi yapacağız ve İran sınırında uygun olan yerlerde gerçekleştireceğiz. Sadece malum giriş çıkış kapıları vardır oralalardan girip çıkabilirler. Bizden sınırlarımız boyunca gözümüz göre göre bir terör devleti kurulmasını beklemesinler." şeklinde konuştu.

Avrupa ülkelerinden istihbarat desteği alamadıklarını söyleyen Erdoğan "Bir gece ansızın gelebiliriz ne zaman nerede herhalde bunu açıklayacak değiliz. Esasen bizim endişemiz sadece kendimiz için değil biz ülkemizdeki ve bölgedeki kardeşlerimizle birlikte tüm dünyanın iyiliği için çalışıyoruz. Türkiye'nin sözüne kulak verilmedikçe dünyada terör eylemleri artıyor. Türkiye 5 bin terör şüphelisini sınırdışı ederken 53 binine ülkeye giriş yasağı yaparken maalesef Avrupa ülkelerinde ciddi bir istihabarat desteği alamadık. Almanya bunlardan bir tanesidir. Hatta şu anda birçok NATO'da görev yapan subayları dahi bazı NATO'daki müttefiklerimiz iltica taleplerini kabul etmiştir." dedi.

ABD'de iftar programının iptal edilmesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında şunları kaydetti: "Bakınız Amerika'da bugüne kadar alışılmış bir gelenek var hemen hemen her Ramazan'da Dışişleri Bakanları iftar verir ama bu Ramazan'da iptal etti. Hani nerede hani ayırımcılık yoktu? Hani siz inanç özgürlüğüne karşı değildiniz? Peki, bu yaptığın nedir? Tabi bizim de bakışımız değişiyor biz uygulamaya bakarız. Sadece inancından dolayı saldıran kişi veya kişiler teröristtir. Biz bedel ödüyoruz. Şehidimiz, gazimiz var siz bize bunları unutturamazsınız kusura bakmayın. Her şey karşılıklı. Sizin yargınız mı var, bizim de var. Buradan tüm dünyaya çağrıda bulunuyorum bu Ramazan gecesinde terör örgütleri ile ilgili siyasetiniz ey dünya lütfen gözden geçirin işinize gelen işleri yapan örgütlere destek verirseniz namlunun ucu size dönünce sesinizi kimseye duyuramazsınız."

"Seçim ve karmaşa dönemini geride bıraktık"

İstihdamda sıkıntılı günleri geride bıraktıklarını söyleyen Erdoğan, "Rusya da yaptırımlarını Sayın Putin'in attığı imza ile kalktı. İstihdamda sıkıntılı dönemi geride bıraktık. İşsiz kardeşlerimiz ama düz kardeşlerimiz... Bunları alın ki hem kardeşlerimize sahip çıkın hem de bu bir milli mesele beraber bunu çözelim. 1.2 milyon kişi işe girdi. Seçim ve karmaşa dönemini geride bıraktık. önümüzdeki meseleleri çözmek için bir program harekete geçireceğiz. Ardından 2019 seçimine kadarki dönemi en iyi şekilde değerlendirmeye çalışacağız. Ayrıca 2039 dönemine kadarki çalışmalarımız için bir program hazırlayacağız. Milletimizin bu gayretlerine karşılık yeni atılım sürecine gireceğiz." diye konuştu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler