Akaryakıt operasyonunda 9 kişi tutuklandı

Askeri birliklere akaryakıt taşıyan firmalara yönelik gerçekleştirilen operasyonda, PKK ile bağlantılı oldukları iddia edilen 39 şüpheliden 9’u çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı bildirildi.

Batman Valiliğinden yapılan açıklamada, Batman İl Jandarma Komutanlığınca, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde askeri birliklere akaryakıt taşıyan firmalara yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 39 şüpheliden 6'sının serbest bırakıldığı, 24'ü hakkında adli kontrol kararı verilip, 9'unun çıkarıldıkları mahkemece tutuklandığı belirtildi.

Valilik açıklamasında; "Batman İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca, Jandarma Genel Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki askeri birliklere akaryakıt taşıyan firmalara yönelik 23 Mayıs 2017 günü Batman Merkezli 7 ilde (Batman (36), Şırnak (5), Hakkari (1), Mardin (1), Bitlis (1) ve Sivas (1)) eş zamanlı 49 şüpheli ve 52 adrese yönelik icra edilen operasyonda 39 şüpheli gözaltına alınmış ve 10 şüphelinin yakalanması çalışmalarına devam edilmektedir." denildi.

Operasyon kapsamında gözaltına alınan ve Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilen 39 şüpheliden 6'sının Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldığı belirtilen açıklamada, mahkemeye sevk edilen 33 şüpheliden 9'u tutuklandığı, 24'ü hakkında ise adli kontrol kararı verildiği kaydedildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler