A A A

HÜDA PAR Iğdır Başkanlığından iftar programı

Eklenme : 2017-06-03 01:42

IĞDIR - HÜDA PAR Iğdır İl Başkanlığı, üye ve gönüllülerine yönelik iftar programı düzenledi.

HÜDA PAR Iğdır Başkanlığından iftar programı

HÜDA Par Iğdır İl Başkanlığı tarafından bir restoranda iftar programı düzenlendi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programa HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı ve Eğitim İşleri Başkanı M.Ali Doyar, Genel İdare Kurulu üyesi M. Mehdi Oğuz, İstişare Kurulu üyelerinden M. Ali Ortaç, Zeynel Abidin Gülsever, Iğdır İl Başkanı Erdal Gengi ile parti üye ve gönüllüleri katıldı.

Programda konuşma yapan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı M. Ali Doyar, Allah-u Teala'nın Ramazan'ı, Müslümanlara bir fırsat olarak onlara sunduğunu belirtti.

Konuşmasının devamında İslam ümmetin içerisinde bulunduğu duruma dikkat çeken Doyar, "Hiç bir zaman aklımızdan ümmetin halini çıkarmamalıyız. Biz bugün burada, sofralarımızın başında iftarı beklerken bir lokma ekmeğe muhtaç, bir damla suya muhtaç, ümmet coğrafyasında nice kardeşlerimiz var. Onlar için dualarımızı eksik etmeyelim. 'Keşke' ile olmuyor ama keşke ellerimiz yetişse, imkânlarımız olsa da bu kardeşlerimizin imdadına yetişebilsek. Ama gelin görün ki bugün ümmetin arasına onlarca hatlar çizilmiş ve biz onlarca parçalara bölünmüşüz. Hâlbuki bizim Rabbimiz, ‘innemel mu'minune ihvetun' diye bize kendi hükmünü ilan ediyor, Müslümanların kardeş olduğunu ilan ediyor. Ama biz bugün maalesef bu sınırlarla her birimiz bir nehrin öbür yakasındakiler gibi bir tarafa savrulmuş ve birbirimizden habersiz kalmışız." dedi.

İslam düşmanlarının Müslüman ülkelere yönelik saldırılarına işaret eden Doyar, "Bugün dikkat edin İslam düşmanları Müslüman ülkelere adeta arıların saldırması gibi hepsi bir olmuş ve toplanmışlar. Bizim hem maddi kaynaklarımızı sömürüyorlar hem de Müslümanların bulunduğu memleketlerdeki bütün zenginlikleri talan ediyor, Müslümanların kanlarını akıtıyor, Müslümanların evlerini yıkıyorlar. Ama öbür yandan Müslümanların her biri bir tarafta, elleri kolları bağlı hiç bir şey yapamaz durumdadır. İşte böyle bir atmosfer ve halde biz Ramazan'a girmiş bulunuyoruz ve bu Ramazan ayı ki fırsat ayıdır. Müslümanlara bol bol dualarımızı gönderelim." ifadelerine yer verdi.

Program, verilen iftar yemeği ile sona erdi. (Mutlu Zeren- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

SP ve AGD'den HÜDA PAR'a ziyaret

SP ve AGD'den HÜDA PAR'a ziyaret

2017-08-22 11:55:42

Saadet Partisi GİK üyesi ve Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Genel Başkan Yardımcısı Muammer Bilgiç, beraberindeki heyetle HÜDA PAR Batman İl Başkanlığına ziyarette bulundu.

"Gümrük Birliğinin güncellenmesini bahane ederek hesap ödetmeye çalışıyorlar"

2017-08-19 15:55:01

​Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Gezi Parkı olaylarının arkasında olanların bugün yine Türkiye’ye Gümrük Birliğinin güncellenmesini bahane ederek hesap ödetmeye çalıştıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar bizi sürekli tehdit ediyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar bizi sürekli tehdit ediyorlar

2017-08-18 18:02:35

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ'nün Balıkesir'de yakalan suikast timine ilişkin, "Bunlar bizi sürekli tehdit ediyorlar, beni, arkadaşlarımı sürekli tehdit ediyorlar. Yargı da bunlarla ilgili kararları en adil şekilde inşallah verecek." dedi.

TÜM HABERLER

Mardin'de bin 961 uyuşturucu hap ele geçirildi

​Mardin'de yolcu minibüsünde yapılan aramada bir şüphelinin üzerinden bin 961 uyuşturucu hap ele geçirildi.

Şırnak’ta 6 PKK'li teslim oldu

Şırnak'ta PKK'den kaçan 6 kişinin güvenlik güçlerine teslim olduğunu bildirdi.

Van'da 40 göçmen yakalandı

​Van’ın Başkale ilçesinde Türkiye'ye yasadışı yollarla girdiği belirtilen 40 göçmen yakalandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan muhtarlar toplantısında konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 39. Muhtarlar Toplantısı’nda, Türkiye’nin 16 ilinden gelen mahalle ve köy muhtarıyla bir araya geldi.

Üzüm bağına yıldırım düştü: 6 yaralı

​Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde yıldırımın düşmesi sonucu 6 işçinin yaralandığı belirtildi.
TÜM HABERLER