Mavi Marmara gazisi Almalı defnedildi

Bir süre kanser tedavisi gördükten sonra vefat eden Mavi Marmara gazisi Abdulhalim Almalı, bugün darı bekaya uğurlandı.

Ocak ayından bu yana hastanede kanser tedavisi gören Mavi Marmara gazisi Gazeteci Yazar Abdulhalim Almalı (59), yakınları ve sevenlerinin katılımıyla ebediyete uğurlandı.

Siyonist rejimin 31 Mayıs 2010 tarihinde 10 Müslümanı şehit ettiği Mavi Marmara baskınında kolundan yaralanan Almalı, bir süredir kanser tedavisi görüyordu.

Evli ve 7 çocuk babası olan Almalı'ya 2017 yılının ocak ayında pankreas kanseri teşhisi konulmuştu. Almalı, bu gece saatlerinde Van'daki evinde vefat etti.

Almalı'nın cenazesi Şabaniye Caddesi üzerinde bulunan İlhan Tekin Camii'nde öğle namazına müteakiben kaldırılıp, Şabaniye Mezarlığı'na defnedildi.

İl Müftüsü Nimetullah Arvas'ın kıldırdığı cenaze namazına Vali İbrahim Taşyapan, HÜDA PAR GİK Üyesi M. Mehdi Oğuz, HÜDA PAR Van İl Başkanı Rasim Sayğın, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Almalı'nın sevenleri ve yakınları katıldı.

31 Mayıs 2010 tarihinde Gazze'ye insani yardım götürmek amacıyla yola çıkanlar arasında olan aktivist Almalı, baskın sırasında İsrail askerleri tarafından kolundan yaralanmıştı.

Terör rejimi İsrail'in saldırısında sol kolundan yaralanan Almalı, Siyonistlerin tedavi teklifini reddetmiş, Türkiye'ye gelinceye kadar yaralı koluna dokundurtmamıştı.

Almalı, İsrail'in Siyonist bir rejim olduğunu ve dolayısıyla bir Müslümanın Siyonist rejime güvenmesinin doğru olmayacağını belirtiyordu.

İsrail tarafından verilen tazminatı da reddeden Almalı, yola çıkarken kendilerine para verilsin veya para almak gibi hesaplarının olmadığını, İsrail'in, yaralanması nedeniyle ödeyeceği paralardansa İsrail cezalandırılarak verilecek bir TL'ye razı olacağını söylüyordu. (Yılmaz Sönmez - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler