Bursa'da önümüzdeki 2 hafta sonu yapılacak LYS için öğrencilere ücretsiz ulaşım hizmeti sunulacak.

ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (öSYM) Başkanlığı tarafından önümüzdeki 2 hafta sonunda bir buçuk milyonu aşkın öğrencinin katılımıyla Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) gerçekleştirilecek.

Sınavın yapılacağı 10-11 ve 17-18 Haziran günlerinde Bursa Büyükşehir Belediyesi, sınava girecek öğrencileri ücretsiz taşıma kararı aldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "önümüzdeki 2 hafta sonu yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavı maratonunda üniversite adaylarına küçük de olsa bir katkı sağlamayı amaçlayarak, sınavın yapılacağı 4 gün boyunca sınav giriş kartlarını gösteren tüm öğrenciler, metro, tramvay ve otobüslerden ücretsiz yararlanacaklar. Sınavların huzur ve güven içinde tamamlanması için gerekli tedbirleri aldık. Tüm öğrencilere başarılar diliyorum." dedi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler