İpekyolu Belediyesi’nden 34 TEOG birincisine bisiklet

İpekyolu Belediyesi, TEOG sınavında birinci olan 34 öğrenciye bisiklet hediye etti.

İpekyolu Belediyesi, Türkiye geneli Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında tüm sorulara doğru yanıt veren İpekyolu ilçe sınırları içerisinde eğitim gören 34 öğrenciye düzenlenen törenle bisiklet hediye etti.

Hediye törenine İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer ile öğrenci ve velileri katıldı.

ödül töreninde konuşan İpekyolu Belediyesi Başkan Vekili Cemil öztürk, eğitimin önemini vurgulayarak, "Bu ödül hepimizin ödülü olmakla birlikte, başarının arkasında elbette ki okul idarecileri, öğretmenlerimiz ve tabii ki öğrencilerimizin kendileri var. Ama fedakâr velilerimiz başarının en büyük pay sahipleridir. Onları ayrıca tebrik ediyorum." dedi.

İpekyolu Kaymakamlığı ve İpekyolu Belediyesi olarak her türlü başarının destekçisi olacaklarını ifade eden öztürk, "Göreve başlar başlamaz, her alanda olduğu gibi eğitimde de kısa sürede çok şey başarmayı amaçladık. 2'nci yarıyıldan itibaren, gerek Van'da gerekse ülke çapında daha yukarılara çıkmak ve bu başarıyı sürekli kılmak ilk hedefimiz oldu. Bu sınavda dereceye girmek önemli bir başarıdır. Başarılı öğrencilerimizi bir kez daha tebrik ediyorum. Ancak şunu da ifade etmeliyim ki, sağlık başarıdan da önce gelir. Sınav başarısı adına çocuklarımızın üzerinde yapılan aşırı baskı ve stres onlara zarar verir. Bu konuda anne ve babalar, okul yöneticileri ve öğretmenler, öğrencilerimizi sınava hazırlarken baskı ve stresten uzak tutmalıdırlar. Bu vesile ile başarılı öğrencilerimizi ve ilgilileri kutluyor, başarılarının artarak devamını diliyorum." diye konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından, TEOG'da sorulan 120 sorunun tamamına doğru cevap veren 34 öğrenciye bisiklet hediye edildi.

Ailelerin de yoğun ilgi gösterdiği ödül töreninde öğrencileri tek tek tebrik eden öztürk, öğrenciler ve aileler ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler