A A A

HÜDA PAR Doğubayazıt İlçe Teşkilatından iftar yemeği

Eklenme : 2017-06-07 21:01

AĞRI - HÜDA PAR Doğubayazıt ilçe Teşkilatı tarafından iftar yemeği verildi.

HÜDA PAR Doğubayazıt İlçe Teşkilatından iftar yemeği

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde HÜDA PAR teşkilatı tarafından iftar programı düzenlendi.

İftar programına; HÜDA PAR Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı M. Ali Doyar, Genel İdare Kurulu üyesi M. Mehdi Oğuz, İstişare Kurulu üyelerinden M. Ali Ortaç, Zeynel Abidin Gülsever, HÜDA PAR Ağrı il Başkanı Şaban Gökhan ve yönetim kurulu üyeleri, siyasi parti temsilcilerinin yanı sıra STK yöneticileri de iştirak etti.

Mustafa Yekit'in Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programında HÜDA PAR Doğubayazıt İlçe Başkanı Cemal Arvas kısa bir konuşma yaptı.

Daha sonra HÜDA PAR Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı M. Ali Doyar da davetlilere yönelik konuştu. İslam ümmetinin içinde bulunduğu acı tablodan söz eden Doyar, "Mübarek Ramazan ayındayız, ama bu mübarek aya girerken ümmetin içerisindeki acı tabloyla da karşı karşıyayız. Bugün ümmet coğrafyasının her tarafında ne yazık ki Müslümanların kanları akıtılıyor. Ne yazık ki Müslümanların yer altı ve yer üstü kaynakları talan ediliyor. Ne yazık ki Müslümanların evleri başlarına yıkılıyor. Müslümanlar memleketlerinden, yerlerinden, yurtlarından ediliyor. Bunu yapanlara karşı ümmet olarak maalesef bir şey yapamamaktayız." dedi.

"Bölük pörçük olmuşuz, birbirimize karşı yabancılaşmışız." diyen Doyar, konuşmasının devamında şunları söyledi:

"Birbirimizi, kendimizi, dinimizi, izzetimizi, memleketimizi savunamaz hale gelmişiz. İşte böyle bir tabloda, böyle bir atmosferde Ramazan ayını yaşamaktayız. Rabbim tuttuğunuz oruçları, yaptığınız ibadetleri dergâhında kabul buyursun. Bu Ramazan ayında ümmetin halini düşünmemiz, sürekli dua etmemiz gerekiyor. Acaba bir zamanlar bütün dünyanın gözü kulağı onda olan, bütün dünyaya adalet dağıtan bu ümmete ne oldu da bu hale geldi. İşte bunun için derin derin düşünmemiz lazım. Bunun sebeplerine baktığımız zaman görüyoruz ki daha önce dünyayı idare eden bu ümmet şimdi kendi memleketinde kendi ailesini, kendi topraklarını savunamaz duruma gelmiş. Sebebi elbette ki Müslümanların azlığından değildir. Müslümanların birbirlerinden kopuk bir hale gelmiş olmasıdır. Müslümanların Allah'ın emrettiği kardeşliği bırakmasındandır, Rabbimizin emrettiği o vahdeti kaybetmesinden dolayıdır."

Ramazan ayının eğlence ve şenliklerle gölgelenmek istenmesini de eleştiren Doyar, bu ayın Kur'an ayı olduğunu herkesin bu bilinçle hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Verilen iftar yemeği ve yapılan duanın ardından program sona erdi. (Mutlu Zeren - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

2017-08-20 23:06:07

Kur'an Nesli Platformu tarafından ilan edilen "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında iki haftada namaz eğitimini başarıyla tamamlayan 3 bini aşkın çocuk için Batman’da program düzenlendi.

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

2017-08-20 22:38:13

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir dizi temaslarda bulunmak üzere Siirt’e geldi.

Yoldan çıkan araç kayalıklara çarptı: 2 yaralı

Yoldan çıkan araç kayalıklara çarptı: 2 yaralı

2017-08-20 21:27:06

Mardin’de seyir halindeki aracın yoldan çıkması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.

"Biz sağ oldukça bu acı yüreğimizden çıkmaz"

Gaziantep’te geçtiğimiz yıl bir kına gecesinde gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınları, olayın yıl dönümünde yakınlarının kabrini ziyaret etti.
TÜM HABERLER