İmam Hatip öğrencilerinden aşure programı

Mazıdağı İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri aşure günü dolayısı ile bir program düzenleyip aşure dağıttı.

Mazıdağı İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri aşure günü dolayısı ile okul yemekhanesinde program düzenleyip aşure dağıttı.

Programa siyasi parti temsilcileri, STK'lar ve sendikaların yanı sıra, ilçe kaymakamı, Belediye Başkanı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü davet edildi.

Program saat 13.30'da başlayan program yoğun ilgi gördü. 10.uncu sınıf öğrencisi Mehmet Taha'nın okuduğu Kuran-I Kerim tilaveti ile başladı.

Selamlama konuşması yapan Okul Müdürü Haşim Üre, bu programı aşure günün iyi anlaşılıp idrak edilmesi amacıyla düzenlediklerini belirtti.

Selamlama konuşmasından sonra günün anlam ve önemini belirtmek için kısa bir konuşma yapan 11. sınıf öğrencisi Rümeysa özek, Muharrem'in 10.nuncu gününde vuku bulan olay ve mucizeleri kısaca özetledi. özek, müslümanların Muharrem ayında özellikle aşure günü ibadetlere daha önem vermesi gerektiğini dile getirdi.

Program, İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden oluşan ilahi grubunun aşure günü ve Kerbela ilgili seslendirdikleri ilahiler ile devam etti. İmam Hatip orta okulu kız öğrencilerinin seslendirdikleri ilahiler, katılımcılara yoğun duygulu anlar yaşattı.

Program yapılan duanın ardından ikram edilen aşure dağıtımı ile sona erdi.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler