A A A

Polis şiddetine ilişkin soruşturma başlatıldı

Eklenme : 2017-06-19 15:59

İSTANBUL - Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da yaşanan polis şiddeti ve işkenceye ilişkin İçişleri Bakanlığı tarafından müfettiş görevlendirilerek soruşturma başlatıldı.

Polis şiddetine ilişkin soruşturma başlatıldı

İstanbul'da "iftar vaktinde" polis tarafından aracı durdurulduktan sonra darp edilen Efrahim Yakar, olay yerine gelen annesi ve diğer aile bireylerine uygulanan şiddet ve işkence iddialarını soruşturmak üzere İçişleri Bakanlığı tarafından müfettiş görevlendirildi.

Olayın takipçisi olan ve yaşanan son gelişmeyle ilgili bilgi veren HÜDA PAR İstanbul İl Başkanı Erdal Elibüyük, "İki gün önce İstanbul Bağcılar'da Motorize Yunus ekiplerinin vatandaşlarımıza yaptığı uygulama ve işkenceye dair takibatımız devam etmektedir. Olayın soruşturulması ve görevini kötüye kullanan kolluk görevlilerinin tespit edilerek yargı önüne çıkarılmasına dönük takip ve girişimlerimiz netice vermiş ve olayı soruşturmak üzere İçişleri Bakanlığı tarafından müfettiş görevlendirildiği yetkililerce tarafımıza bildirilmiştir." dedi.

Bu ve benzeri olayların toplumsal barışı zedelediğini vurgulayan Elibüyük, herkesin çok dikkatli olması ve bu tür olaylara karşı da sessiz kalınmaması gerektiğini belirterek şunları ifade etti:

"Emniyet içerisinde görevini kötüye kullanan, vatandaşın hakkına riayet etmeyen ve insanlık dışı uygulamalarla halka anlamsız mağduriyetler yaşatan çürük elmaların mutlak surette ayıklanması gerekmektedir. Parti olarak bize iletilen bu tür vakalar karşısındaki tavrımız nettir. 'Kimden gelirse gelsin zulüm ve haksızlığa sessiz kalmamak ve benzeri olayların bir daha yaşanmaması için toplumsal bir duyarlılık oluşturmaktır.' Hamdolsun bu son olayla alakalı olarak da toplumun çok farklı kesimlerinden geniş bir yelpazede bir toplumsal duyarlılığın oluştuğunu görmek bizleri sevindirmiştir. Temennimiz benzeri olayların bir daha yaşanmaması ve toplumsal barışı zedeleyecek bu vakalar karşısında sessiz kalınmamasıdır."  (İLKHA)Polis iftar vakti anneyi dövdü, oğluna da işkence etti!
Polis iftar vakti anneyi dövdü, oğluna da işkence etti!

İstanbul'da "iftar vaktinde" yol kontrolü yapan polis, bir gence şiddet uyguladı, olay yerine gelen annesini dövdü, ardından da gözaltında 90'ları aratmayan işkenceler uyguladı....

"İstanbul'da yaşananlar bize 90'lı yılları hatırlattı"

İstanbul'da annesiyle beraber polis şiddetine maruz kalan ve ardından işkence gören gencin yaşadıklarıyla ilgili konuşan HÜDA PAR İstanbul İl Başkanı Erdal Elibüyük, ailenin anlattıklarının kendisine 90'lı yılları çağrıştırdığını söyledi....

Polis şiddetine maruz kalan aile dehşet anlarını anlattı
Polis şiddetine maruz kalan aile dehşet anlarını anlattı

​İstanbul'da "iftar vaktinde" yol kontrolü yapan polis ekiplerinin saldırısına uğrayan, ardından karakolda işkence gören Yakar ailesinin fertleri, yaşadıklarını anlattı....

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: Bir yaralı

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: Bir yaralı

2017-06-28 23:54:13

​Diyarbakır-Viranşehir Karayolu'nda kontrolden çıkan otomobil takla attı, kazada bir kişi yaralandı.

Vali Aksoy'dan veda yemeği

Vali Aksoy'dan veda yemeği

2017-06-28 23:43:20

​Kocaeli Valiliğine atanan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy veda yemeği verdi.

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

2017-06-28 22:48:28

​Diyarbakır’da TOMA’ya yapılan ses bombalı saldırıda bir kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.

Sosyal yardım alanları istihdam edenlere sigorta prim desteği

Sosyal yardım alanların istihdam teşvikine yönelik yapılan bir düzenleme ile işverenlere sigorta prim desteği sağlanacak.

Dicle Elektrikten uyarı

Dicle Elektrik Mardin İl Müdürlüğü, dikkat edilmemesi durumunda Kızıltepe’de elektrik şebekesinin devre dışı kalabileceğini belirtti.

Anız yakanlara para cezası kesilecek

Anız yangınlarıyla ilgili uyarılarda bulunan Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, anız yakanlar hakkında para cezasının kesileceğini bildirdi.
TÜM HABERLER