A A A

Avrupa Yetim-Der binlerce yetimi giydirecek

Eklenme : 2017-06-19 17:52

BATMAN - Batman’da onlarca yetimi giydiren uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim-Der, Türkiye genelinde bayrama kadar 2 bin yetimi giydirerek yüzlerini güldürmeyi hedefliyor.

Avrupa Yetim-Der binlerce yetimi giydirecek

Merkezi Almanya'da bulunan uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim-Der, “Yetim Giydirme Projesi” kapsamında Batman’da Umut Kervanı aracılığıyla 50 yetim çocuğa giyim ve ayakkabı yardımında bulunarak, bayram öncesi yüzlerini güldürdü.

Yaptıkları yardım faaliyeti hakkında açıklamada bulunan Avrupa Yetim-Der Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, Kurban bayrama kadar Türkiye genelinde 2 bin yetimi giydirerek yüzlerini güldürmeyi hedeflediklerini söyledi.

Yetim giydirme projelerinin devam edeceğini belirten Ateş, “Avrupa Yetim-Der olarak bayram öncesi yetim giydirme projesi kapsamında Batman’da 50 yetim çocuğu giydirdik. Avrupa Yetim-Der olarak Türkiye genelinde kurban bayramına kadar hedefimiz 2 bin yetim çocuğu giydirmektir. İnşallah çarşamba günü de Şanlıurfa’da 60 yetim çocuğu giydireceğiz. Yetim giydirme projemiz Ramazan bayramına has kalmayacak, kurban bayramına kadar devam edecek. Ağustos ayı içinde de yetim çocuklar giydireceğiz.” dedi.

“Gelin, bekleyen gözlere umut olalım”

Daha fazla yetime ulaşmak için hayırseverlerin yardımlarını beklediklerini ifade eden Ateş, “Yetim giydirme projemiz hayırseverlerin desteğiyle oluyor. 35 euro karşılığında yetim ve mağdur çocukları giydiriyoruz. Çocuklar, ‘Bayram geliyor ama bayramda giyecek elbisemiz yok.’ diyor. Çocuklar elbiselerini giydiği zaman biz de ne kadar hayırlı bir iş yaptığımızı anlamış oluyoruz. Keşke tüm hayırseverlerimiz burada olsa ve bu yetimleri gülümseyişini yerinde görse. Gelin, bekleyen gözlere umut olalım.” diye konuştu.

Kendilerine giysi ve ayakkabı yardımı yapılan yetim çocuklar da mutluluğunu ifade ederek,  bayramlıklarını almanın sevincini yaşadıklarını belirttiler. (M.Fatih Akgül - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: Bir yaralı

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: Bir yaralı

2017-06-28 23:54:13

​Diyarbakır-Viranşehir Karayolu'nda kontrolden çıkan otomobil takla attı, kazada bir kişi yaralandı.

Vali Aksoy'dan veda yemeği

Vali Aksoy'dan veda yemeği

2017-06-28 23:43:20

​Kocaeli Valiliğine atanan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy veda yemeği verdi.

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

2017-06-28 22:48:28

​Diyarbakır’da TOMA’ya yapılan ses bombalı saldırıda bir kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.

Sosyal yardım alanları istihdam edenlere sigorta prim desteği

Sosyal yardım alanların istihdam teşvikine yönelik yapılan bir düzenleme ile işverenlere sigorta prim desteği sağlanacak.

Dicle Elektrikten uyarı

Dicle Elektrik Mardin İl Müdürlüğü, dikkat edilmemesi durumunda Kızıltepe’de elektrik şebekesinin devre dışı kalabileceğini belirtti.

Anız yakanlara para cezası kesilecek

Anız yangınlarıyla ilgili uyarılarda bulunan Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, anız yakanlar hakkında para cezasının kesileceğini bildirdi.
TÜM HABERLER