A A A

Avrupa Yetim-Der binlerce yetimi giydirecek

Eklenme : 2017-06-19 17:52

BATMAN - Batman’da onlarca yetimi giydiren uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim-Der, Türkiye genelinde bayrama kadar 2 bin yetimi giydirerek yüzlerini güldürmeyi hedefliyor.

Avrupa Yetim-Der binlerce yetimi giydirecek

Merkezi Almanya'da bulunan uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim-Der, “Yetim Giydirme Projesi” kapsamında Batman’da Umut Kervanı aracılığıyla 50 yetim çocuğa giyim ve ayakkabı yardımında bulunarak, bayram öncesi yüzlerini güldürdü.

Yaptıkları yardım faaliyeti hakkında açıklamada bulunan Avrupa Yetim-Der Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, Kurban bayrama kadar Türkiye genelinde 2 bin yetimi giydirerek yüzlerini güldürmeyi hedeflediklerini söyledi.

Yetim giydirme projelerinin devam edeceğini belirten Ateş, “Avrupa Yetim-Der olarak bayram öncesi yetim giydirme projesi kapsamında Batman’da 50 yetim çocuğu giydirdik. Avrupa Yetim-Der olarak Türkiye genelinde kurban bayramına kadar hedefimiz 2 bin yetim çocuğu giydirmektir. İnşallah çarşamba günü de Şanlıurfa’da 60 yetim çocuğu giydireceğiz. Yetim giydirme projemiz Ramazan bayramına has kalmayacak, kurban bayramına kadar devam edecek. Ağustos ayı içinde de yetim çocuklar giydireceğiz.” dedi.

“Gelin, bekleyen gözlere umut olalım”

Daha fazla yetime ulaşmak için hayırseverlerin yardımlarını beklediklerini ifade eden Ateş, “Yetim giydirme projemiz hayırseverlerin desteğiyle oluyor. 35 euro karşılığında yetim ve mağdur çocukları giydiriyoruz. Çocuklar, ‘Bayram geliyor ama bayramda giyecek elbisemiz yok.’ diyor. Çocuklar elbiselerini giydiği zaman biz de ne kadar hayırlı bir iş yaptığımızı anlamış oluyoruz. Keşke tüm hayırseverlerimiz burada olsa ve bu yetimleri gülümseyişini yerinde görse. Gelin, bekleyen gözlere umut olalım.” diye konuştu.

Kendilerine giysi ve ayakkabı yardımı yapılan yetim çocuklar da mutluluğunu ifade ederek,  bayramlıklarını almanın sevincini yaşadıklarını belirttiler. (M.Fatih Akgül - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kızılay 33 ülkede kurban kesimi yapacak

Kızılay 33 ülkede kurban kesimi yapacak

2017-08-22 23:20:55

​Kızılay Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi ve Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, bu yıl 33 farklı ülkede Kızılay olarak kurban kesimleri yapacaklarını ifade etti.

Yarın zilhicce ayının birinci günü

Yarın zilhicce ayının birinci günü

2017-08-22 23:00:10

​Kameri ayların 12’ncisi olan Zilhicce ayı, İslam’ın beş esasından biri olan hac farizasının ifa edildiği umumi af ayıdır.

TÜM HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan muhtarlar toplantısında konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 39. Muhtarlar Toplantısı’nda, Türkiye’nin 16 ilinden gelen mahalle ve köy muhtarıyla bir araya geldi.

Üzüm bağına yıldırım düştü: 6 yaralı

​Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde yıldırımın düşmesi sonucu 6 işçinin yaralandığı belirtildi.

Van'da "2. Kafkas Matematik Konferansı" başladı

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinin ev sahipliğinde 13 ülkeden 400 bilim insanının katıldığı "2. Kafkas Matematik Konferansı" başladı.

Mardin'de ikinci hacı kafilesi dualarla uğurlandı

Mardin'den kutsal topraklara gidecek ikinci hacı kafilesi dualarla uğurlandı.

Şanlıurfa'daki hayvan pazarlarında hareketlilik

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala Şanlıurfalıların kurbanlık almak için hayvan pazarlarına gelmesiyle hareketlilik başladı.
TÜM HABERLER