Evi yanan aileye Umut Kervanından yardım eli

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde evleri yanan 7 kişilik Cengiz ailesine Siverek Umut Kervanından yardım eli uzandı.

Siverek ilçesine 35 kilometre uzaklıkta bulunan Erkonağı (Taboxe) kırsal mahallesinde gece geç saatlerde çıkan yangın sonunda evleri yanan Cengiz ailesine Siverek Umut Kervanı yardım eli uzattı.

Erkonağı Köyünü ziyaret eden Siverek Umut Kervanı yetkilileri tarafından Ramazan ayında evsiz kalan mağdur aileye, gıda, yatak, ev eşyası, battaniye, mutfak eşyası, giyim, boya ve nakdi yardımda bulunuldu.

Ev sahibi Mehmet Emin Cengiz, yangın sonunda büyük mağduriyet yaşadığını belirterek, "Elektrik kısa devre yaptığından dolayı evimiz yandı, mağdur olduk. 7 kişi yaşadığımız evde Allaha şükür can kaybı olmadı. Yangın sonunda üstümüzdeki giyecekler hariç her şeyimiz yandı. Bizlere yardımcı olan Umut Kervanı ve Siverek Belediyesine teşekkür ediyorum.” dedi.

Erkonağı Mahalle Muhtarı İbrahim İbrahimoğlu, Cengiz ailesinin mağduriyetinin büyük olduğunu belirterek, "Allah razı olsun dün mağdur aileye Siverek Belediyesi aileye yardım etti. Bugün de Umut Kervanı Vakfı yardım etti. Allah herkesin hayrını kabul etsin. Tüm Müslümanlardan 7 kişilik aileye yardım etmesini bekliyoruz." diye konuştu.

Siverek Umut Kervanı yetkililerinden Kutfeddin Temur, yangın haberini duyar duymaz,  Siverek Umut Kervanı olarak köye geldiklerini belirterek, "Aileye gıda, erzak, giyim, yatak ve nakdi yardımda bulunduk. Ailenin mağduriyeti çok büyük. Ailenin acilen mutfak ve beyaz eşyaya ihtiyacı var. Allah şimdiden yapacağınız yardımı kabul etsin." şeklinde konuştu.

Siverek Belediyesinin evsiz kalan aileye geçici olarak prefabrik ev kurduğu ve kullanılmaz hale gelen evi onarmaya başladığı öğrenildi. (Abdurahman Uğurlu-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler