Umut Kervanı tarafından Batman'da ihtiyaç sahibi 600 aileye giyim ve gıda yardımında bulunuldu.

İnsani Yardım Eğitim ve Kültür Derneği Batman Umut Kervanı, Ramazan ayında dar gelirli ailelere ulaşarak, çeşitli yardımlarda bulunuyor.

Ramazan Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte dernek tarafından 500 ihtiyaç sahibi aileye giyim yardımında bulunuldu.

Umut Kervanı, rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere "Muhtaçlara Gıda Paketi Hediyeniz Olsun" sloganıyla gıda yardımıyla beraber bayramlık elbise yardımında bulundu.

Yaklaşık bir haftadan beri devam eden bu yardımlar kapsamında, aileler dernek merkezine gelerek, kendilerine ve çocuklarına göre bayramlık kıyafetler alıyorlar.

Konu hakkında bilgi veren Batman Umut Kervanı Genel Sekreteri Faysal Rüzgar, her zaman olduğu gibi muhtaç ailelerin umudu olmaya devam ettiklerini ve Ramazan Bayramı dolayısıyla şu ana kadar 500 aileye giyim yardımında bulunduklarını söyledi.

Rüzgar, "Batman Umut Kervanı olarak Ramazan'ın başından şu ana kadar binlerce aileye gıda yardımında bulunduk. 80 ailenin üzerinde de nakdi yardımlarımız oldu. Yüzlerce aileyi de şu an bayram ihtiyaçlarını karşılamak üzere giyindirdik. Bu aileler Batman yerli halkı başta olmak üzere Suriyeli ve Afganlı mültecilerden oluşuyor. Batman Umut Kervanı olarak bugüne kadar yaptığımız yardımlar sadece Ramazan ayında olmadı. Bundan sonra da yardımlarımızı halka ulaştırmaya devam edeceğiz. Hayırseverlerin, yapılan yardımların daha çok muhtaç kişilere ulaşması için bu hayırlı işe ortak olmalarını istiyoruz." dedi.

Kozluk'ta ihtiyaç sahibi 100 aileye yardım

Umut Kervanı, Kozluk ilçesinde de mübarek Ramazan ayı dolayısıyla yardımlarını sürdürüyor. Bu kapsamda, 20'si yetim olmak üzere toplam 100 aileye gıda ve giyim yardımında bulunuldu.

Konu hakkında bilgilendirmelerde bulunan Kozluk Umut Kervanı Başkanı Abdulcelil Bala, Ramazan öncesinde yetim, öksüz ve maddi geliri olmayan ailelerin tespitinin yapılarak durumlarının ele alındığını ve ihtiyaç sahibi olan ailelerin listesinin yapılarak yardımların en kısa sürede kendilerine ulaştırıldığını belirtti.

Yardım çalışmalarının Ramazan ayı dışında da belli periyotlarla devam ettiğini dile getiren Bala, şunları söyledi: "Bu Ramazan içerisinde 100'e yakın gıda paketi hazırladık. Bu gıda paketlerini önceden tespit etmiş olduğumuz ailelere, evlerine kadar giderek ulaştırdık. Bunun yanında yetim ailelerimiz var. Bu yetim ailelerimize gıda kolileri yanında, yetim çocukların bayramı sevinçli bir şekilde geçirmeleri için giyim yardımında da bulunduk. Pantolon, gömlek ve iç çamaşırlarına kadar bu yetimlerimizi giydirdik. Bu ailelerin bu şekilde ihtiyaçları giderilmeye çalışıldı."

Temel amaçlarının ilçede bulunan bütün muhtaçlara ulaşmak olduğunu sözlerine ekleyen Bala, "Yardımseverlerden, zengin ve maddi durumu yerinde olan kardeşlerimizden istirhamda bulunuyoruz. Bu fakir ailelere bizim üzerimizden ulaşmaya çalışsınlar. Biz sadece zengin ile fakir arasında köprü görevini yerine getiriyoruz. Bizim beklentimiz Allah rızasından başka bir şey değildir. Ayrıca, yapılan yardımlarda emeği geçen dernek üye ve gönüllülerine de göstermiş oldukları gayretten dolayı teşekkür dileklerimi iletiyorum." şeklinde konuştu. (Muhammed Said Aksoy - İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler