Bayramda kabirler de unutulmadı

​Kılınan bayram namazının ardından Batmanlılar, ilk olarak vefat eden yakınlarını ziyaret etmek için mezarlıklara gitti.

Batmanlılar, kılınan bayram namazının ardından ilk olarak mezarlılara akın etti. İlde bulunan mezarlıklardan Karşıyaka, Asri ve diğer mezarlıklar ölmüş yakınlarına ziyarete gelenlerle doldu taştı.

Bayram sabahı mezarlık ziyareti yapan Batmanlılar, yakınlarının mezarlarının başında Kur'an-ı Kerim okuyarak dua etti.

Hüzün ve sevincin bir arada olduğu ziyaretlerde, Batmanlılar sevdiklerinden ayrı geçirdikleri bayramlar için üzüntü içerisinde olduklarını ifade ettiler.

Hizbullah Cemaati Kurucu Lideri Velioğlu'nun kabrine ziyaret

Öte yandan, Karşıyaka Kabristanında bulunan Hizbullah Cemaati Liderleri Hüseyin Velioğlu, sevenlerinin akınına uğradı. Hüseyin Velioğlu’nun ağabeyi Hayrettin Velioğlu, kardeşinin mezarını ziyaret edenlere lokum ve çikolata ikramında bulundu.

Kardeşi Hüseyin Velioğlu’nu ziyarete gelenlere teşekkürlerini ileten Hayrettin Velioğlu, kardeşinin bayramını kutlamak için kabristana geldiklerini belirtti.

Kardeşini hiçbir zaman unutmadıklarını ifade eden Velioğlu, şunları söyledi: “Bayram dolayısıyla kardeşimin mezarını ziyarete geldik. Buraya kardeşimin ziyaretine gelenleri karşılıyoruz. Buraya gelenlerle bayramlaşıyoruz. Çok kalabalık oluşuyor. Öğle saatine kadar burada bayramlaşma için kardeşimin ziyaretine gelenleri karşılayacağız. Sadece bayramları değil, perşembe günleri de kardeşimin sevenleri ziyarete geliyorlar. Buraya gelenlerden Allah razı olsun, hayırlarını kabul etsin. Gelemeyenlerin de buradan bayramını kutluyoruz.” (M. Fatih Akgül-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler