Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, sözleşmeli öğretmen alımında mülakat uygulamasını kaldırmayı düşünmediklerini açıkladı.

Bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Sivas'a gelen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, basın mensuplarına sözleşmeli öğretmenlik uygulamasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gazetecilerin, sözleşmeli öğretmen alımında mülakatın kaldırılacağı söylentilerini hatırlatması üzerine Yılmaz, kendisinin ve bakanlığından bir kişinin böyle bir açıklaması olmadığına değindi.

Birilerinin bu uygulamanın kalkmasını istediğini belirten Yılmaz, "Sağlık Bakanlığında da biliyorsunuz sözleşmeli personel alımı uygulaması başlatıldı. Dolayısıyla böyle bir şeyi kaldırmayı düşünmüyoruz. Aksine bunun 'Daha objektif kriterlerle nasıl herkesi ikna eder şekilde yapılır?' doğrultusunda Başbakanlığın talimatı var. Sözleşmeli öğretmenlik uygulaması devam edecektir. Üzerinde durduğumuz konu daha objektif kriterler içerisinde mülakat bölümünün yapılması. Sözleşmeli öğretmen devam edecek." dedi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler