Mardin'de ele geçirilen silah ve mühimmat sergilendi

Mardin'in Dargeçit ilçesinde PKK'ye yönelik operasyonda ele geçirilen silah ve mühimmat sergilendi.

Mardin'in Dargeçit ilçesinde PKK’ye yönelik operasyonda tespit edilen 4 sığınakta ele geçirilen silah ve mühimmat, düzenlenen basın toplantısıyla sergilendi.

Jandarma ve polisin, ilçe kırsalında yürüttüğü müşterek operasyonda tespit edilen sığınaklarda arama yapılmıştı.

Yapılan aramalarda ele geçirilen roketatar, 6 roketatar başlığı, 8 kaleşnikof, 3 kanas, biksi, av tüfeği, 2 el bombası, 4'ü sanayi tipi 13 tüp, uzun namlulu silahlara ait 2 bin fişek, 7 kilogram kimyasal madde, 37 şarjör, araç ve polis telsizi, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ile çok sayıda kozmetik, giyim, gıda ve sağlık malzemeleri İl Emniyet Müdürlüğünde düzenlenen basın toplantısında gösterildi.

Kontrollü olarak imha edilen bomba düzeneklerinin, Derik Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ün katledildiği saldırıda kullanılan düzeneğin benzeri olduğu belirtildi.

Çok sayıda notun ele geçirildiği sığınakların bazılarında saldırı eğitimi verildiği, bazılarında ise patlayıcı hazırlandığının tespit edildiği öğrenildi.

İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, toplantıda yaptığı açıklamada, operasyonların müşterek olarak gerçekleştirildiğini söyledi. (M. Salih Keskin - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler