İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Endonezya Dışişleri Bakanı Retno Marsudi ile görüştü.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Endonezya Dışişleri Bakanı Retno Marsudi ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Bakanlık makamında gerçekleşen görüşmede Bakan Soylu, ziyaretin her iki ülke için faydalı olacağını belirtti.

Tarihin çok önemli cümlelerle kaydedeceği bir dönemden geçildiğini söyleyen Soylu, tarihini, değerlerini, insanlık aidiyetlerini kaybetmemiş ülkelerin döneme damga vuracağını ifade etti.

Marsudi ise Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo'nun resmi ziyaret için bugün Türkiye'de olacağını hatırlatarak, "Devlet başkanlarımız arasındaki yakın iş birliğinin güçlenmesinin ülkelerimiz arasındaki ilişkiyi geliştireceğine inanıyorum." dedi.

Soylu ve Marsudi'nin açıklamalarının ardından görüşme basına kapalı devam etti.

Görüşme öncesinde şeref defterini imzalayan Marsudi, Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce "Göçmen Arkadaşım" konulu resim yarışması çerçevesinde yapılan ve bakanlık makam katındaki resimleri inceledi.

Resimler hakkında Marsudi'ye bilgi veren Soylu, yaşanan insanlık dışı olayların çocuklar tarafından anlatıldığını ve tarihin bir resimde özetlendiğini söyledi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler