A A A

Ağrı esnafından dış cephe çalışmalarına tepki

Eklenme : 2017-07-05 16:59

AĞRI - Ağrı'da Cumhuriyet Caddesi'nin dış cephe çalışmalarını istemeyen esnaf, konu hakkında Vali Süleyman Elban'la görüşmek için toplandı.

Ağrı esnafından dış cephe çalışmalarına tepki

Ağrı'da Cumhuriyet Caddesi'nin dış cephe çalışmalarını istemeyen esnaf, Vali Süleyman Elban'la görüşmek ve çalışmaların durdurulması için toplandı.

Ramazan ayında başlayan çalışmaların gereksiz olduğunu savunan esnaf, dış cephelerin tek tip olmasını istemediğini belirterek, bu çalışmanın durdurulması gerektiğini söyledi.

Esnaf heyeti adına açıklamalarda bulunan Abdullah Demir, bu dış cephenin kış şartlarına uygun olmadığını ileri sürdü.

Demir, "Yapılan bu çalışma çarpık yapılaşmada yersiz ve gereksizdir. Biz kuyumcular olarak bu cephe ile güvenliğimizi nasıl sağlayabiliriz? Kepenk bırakmıyorlar, tenteleri kaldıracaklar. Yarın kar ve yağmur yağdığında iş yerlerimizi su basacak. Ayrıca bu dış cephe güvenli değil. Tabela asamıyoruz. Tüm iş yerlerinin aynı tip olması bu caddeye uymuyor. Bu caddede farklı farklı esnaflar var ve bu caddede yapılmak istenen iş için ayrılan bütçe ile Ağrı'ya daha güzel ve yararlı hizmetler yapılabilir." dedi.

Esnafı sakinleştirmek için devreye giren polis, valilikten randevu ayarlanması gerektiğini ve sorunu yeni göreve başlayan Vali Elban ile görüşerek çözeceklerini belirterek, esnafın iş yerlerine dönmesini istedi.

Görüşme için randevu alamadıklarını söyleyen esnafın bir kısmı ise Elban'la görüşmek üzere valiliğe gitti. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

2017-08-20 23:06:07

Kur'an Nesli Platformu tarafından ilan edilen "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında iki haftada namaz eğitimini başarıyla tamamlayan 3 bini aşkın çocuk için Batman’da program düzenlendi.

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

2017-08-20 22:38:13

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir dizi temaslarda bulunmak üzere Siirt’e geldi.

Yoldan çıkan araç kayalıklara çarptı: 2 yaralı

Yoldan çıkan araç kayalıklara çarptı: 2 yaralı

2017-08-20 21:27:06

Mardin’de seyir halindeki aracın yoldan çıkması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.

"Biz sağ oldukça bu acı yüreğimizden çıkmaz"

Gaziantep’te geçtiğimiz yıl bir kına gecesinde gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınları, olayın yıl dönümünde yakınlarının kabrini ziyaret etti.
TÜM HABERLER