Siirt Valiliğinden bombalı saldırı açıklaması

​Baykan Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Kocabey'in makam aracının geçişi sırasında el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesine ilişkin Siirt Valiliğinden açıklama yapıldı.

Siirt Valiliğinden yapılan açıklamada, Baykan Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekilliği olan Mehmet Kocabey'in makam aracının geçişi sırasında PKK'liler tarafından daha önce yola döşenen el yapımı patlayıcı infilak ettirildiği bildirildi.

Açıklamada, "7 Temmuz 2017 tarihinde saat 08.30 sularında ilimiz Baykan ilçesi Kaymakamı ve Baykan ilçe, Veysel Karani Belde ve Atabağı Belde Belediye Başkan Vekili Mehmet Kocabey'e bölücü ve hain terör örgütü PKK/KCK tarafından suikast girişiminde bulunulmuştur." denildi.

Patlamada Kaymakam ve korumaların yara almadan kurtulduğu bildirilen açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: "Baykan ilçesi Kaymakamı Mehmet Kocabey Baykan ilçesine bağlı Yarımca köyünde devam eden üstyapı çalışmalarını inceledikten sonra dönüş yolunda hain ve bölücü PKK/KCK terör örgütü tarafından köy yoluna döşenen el yapımı patlayıcı patlatılmış, Kaymakam ve korumalar yara almadan kurtulmuş, hastanedeki kontrollerinin ardından taburcu edilmiş olup görevlerinin başındadırlar." (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler