A A A

Yabani orkide tohumu toplayanlara 85 bin lira ceza

Eklenme : 2017-07-13 22:59

ERZİNCAN - ​Erzincan'ın Tercan ilçesinde, koruma altındaki yabani orkide tohumu toplarken suçüstü yakalanan 2 kişiye yaklaşık 85 bin lira para cezası uygulandı.

Yabani orkide tohumu toplayanlara 85 bin lira ceza

Tercan ilçesi Küllüce köyü mevkiinde koruma altındaki yabani orkide tohumu toplarken suçüstü yakalanan 2 kişiye yaklaşık 84 bin 958 lira para cezası verildi.

Konuyla ilgili Erzincan Valiliğinden yapılan açıklamada, "İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Tercan ilçesi Küllüce köyü Mevkiinde 06 Temmuz 2017 günü Doğa Koruma ve Milli Parklar Personeli ile yapılan kontrolde, 2 şahsın koruma altında bulunan ve toplanması yasak olan “Yabani Orkide” çiçeği soğanı toplandıkları tespit edilmiştir." denildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: "Ele geçirilen 2 kilogram 'Yabani Orkide' çiçeği soğanı ve 2 adet kazma Erzincan Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edilmiştir. Erzincan Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünce, yakalanan her şahsa ayrı ayrı 2872 sayılı Çevre Kanununa muhalefet suçundan 42 bin 479 TL idari para cezası uygulanmıştır." (İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

2017-08-20 23:06:07

Kur'an Nesli Platformu tarafından ilan edilen "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında iki haftada namaz eğitimini başarıyla tamamlayan 3 bini aşkın çocuk için Batman’da program düzenlendi.

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

2017-08-20 22:38:13

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir dizi temaslarda bulunmak üzere Siirt’e geldi.

Yoldan çıkan araç kayalıklara çarptı: 2 yaralı

Yoldan çıkan araç kayalıklara çarptı: 2 yaralı

2017-08-20 21:27:06

Mardin’de seyir halindeki aracın yoldan çıkması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.

"Biz sağ oldukça bu acı yüreğimizden çıkmaz"

Gaziantep’te geçtiğimiz yıl bir kına gecesinde gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınları, olayın yıl dönümünde yakınlarının kabrini ziyaret etti.
TÜM HABERLER