A A A

"Gerçekten birlik ruhuna çok ihtiyacımız var"

Eklenme : 2017-07-16 03:07

ELAZIĞ - ​15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünü anmak için Elazığ’da “Milli Birlik ve Kardeşlik” mitingi düzenlendi.

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde Elazığ’da “Milli Birlik ve Kardeşlik” mitingi düzenlendi.

15 Temmuz meydanında gerçekleştirilen mitinge; Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, Milli Savunma Bakanı Yardımcısı Şuay Alpay, siyasi parti il başkanları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Miting önce Elazığ Belediyesi mehteran ekibi tarafından vatandaşlara tarihi marşları seslendirerek konser verdi. Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin 15 Temmuz mesajlarını içeren konuşmaları ile devam etti. Siyasi parti il başkanlarının selamlama konuşmalarının ardından Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve Vali Çetin Oktay Kaldırım konuşmalarını gerçekleştirdi.

15 Temmuz sonrası oluşan birlik ruhunun Türkiye'nin asla bölünmesine izin vermeyeceğini aktaran Yanılmaz, “Türkiye’nin diğer bütün illeriyle birlikte biz millet olarak dünyaya yeni bir ses yeni bir nefes ve yeni bir duruş ortaya koyduk. Biz ülkemizi, biz cumhurbaşkanımızı, biz bu vatanı kimseye teslim etmeyiz. Kardeşi kardeşe düşman hale getirmek isteyenlere müsaade etmeyiz biz bu vatanı böldürmeyiz. Dolayısıyla Ey Türkiye üzerinde gözü olanlar, Ey bu vatanı bölmek isteyenler, Ey kardeşi kardeşe düşman etmek isteyenler bu millet olduğu müddetçe bu emellerinize asla ulaşamayacaksınız” ifadelerini kullandı.

15 Temmuz darbe girişimini ayrım gözetmeksizin bütün vatandaşların hep birlikte engellediğini söyleyen Vali Çetin Oktay Kaldırım, en çok ihtiyaç duyulan şeyin birlik olduğunu söyledi.

Kaldırım, “Bütün değerlerinizle Alevisiyle, Sunnisiyle, Kürt’üyle, Türk’üyle bütün Elazığ buradan Türkiye’ye çok güzel bir mesaj veriyor. İhtiyacımız olan mesajı veriyor. Bugün en çok ihtiyaç duyduğumuz şey bu birliktir. Etrafımız ateş çemberi çok büyük bir mücadele var ve tarihi kırılma noktasındayız dolayısıyla dünyaya karşı sorumluluğu olan bu milletin birliği beraberliği çok önemli. 15 Temmuz gecesi bu millet ölümden korkmadı. Neden? Maneviyatı vardı. Ölümden korkmadı tek şeyden korktu abdestsiz ölmekten korktu, imansız ölmekten korktu şehit olmamaktan korktu. Gerçekten bu birlik ruhuna çok ihtiyacımız var. Bu millet nerde zorda kaldıysa nerde ülkesi, bayrağı, mukaddesatı sıkıntıya girmişse sahip çıkmasını bilmiştir. Bunu Çanakkale’de Malazgirt’te, istiklal savaşında ispat etmiştir. Bir omuzuna mermisini bir omuzuna bebeğini alan ana bunu ispat etmiştir. 15 Temmuz’da da aracıyla meydanlara insan taşıyan annemiz bunu ispat etmiştir” şeklinde konuştu. (Ebubekir Yavuz- İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Gaziantep'te sürücülere 529 bin TL trafik cezası kesildi

Gaziantep'te sürücülere 529 bin TL trafik cezası kesildi

2017-08-16 15:42:08

Gaziantep'te modifiyeli olarak tabir edilen otomobil ve motosikletlere yönelik denetimlerde, sürücülere toplam 529 bin 310 TL tutarında ceza kesildi.

Ağrı'da 16 hırsızlık şüphelisine gözaltı

Ağrı'da 16 hırsızlık şüphelisine gözaltı

2017-08-16 15:24:29

Ağrı'da son bir ay içerisinde gerçekleştirilen hırsızlık olaylarına ilişkin çalışmalarda, 16 şüpheli gözaltına alındı.

3 ülkenin Büyükelçisi Erdoğan’a güven mektubunu sundu

3 ülkenin Büyükelçisi Erdoğan’a güven mektubunu sundu

2017-08-16 15:07:34

​Tanzanya, Somali ve Avustralya Büyükelçileri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a güven mektubunu sundu.

TÜM HABERLER

Hayallerini ahşap parçalara yansıtıyorlar

Muş'ta engellilere yönelik kursa katılan zihinsel engelliler, hayallerini ahşap parçalara yansıtarak, birbirinden güzel eserler oluşturuyorlar.

Sierra Leone'de ölü sayısı 400'e yükselirken 600 kişi kayıp

​Sierra Leone’nin başkenti Freetown’da aşırı yağışların ardında meydana gelen sel ve toprak kaymasında ölü sayısı 400'ye yükselirken 600 kişiden de haber alınamıyor.

Emekli maaşları Kurban Bayramı öncesinde ödenecek

SGK ve BAĞ-KUR kapsamında emekli, dul ve yetim aylığı alanların aylıkları Kurban Bayramı öncesinde hesaplarına yatırılacak.

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

Erzurum Meteoroloji 12'nci Bölge Müdürlüğü, Erzurum'un kuzeyi ve doğusu ile Kars ve Ardahan genelinde kuvvetli yağış beklendiğini açıkladı.

Yanan fabrikanın sahibinden halen haber yok

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'nde bir iplik fabrikasındaki yangında enkaz altında kaldığı düşünülen fabrika sahibini kurtarma çalışmaları 3'üncü gününde devam ediyor.
TÜM HABERLER