A A A

"15 Temmuz darbe girişimi dış güçler tarafından desteklendi"

Eklenme : 2017-07-17 15:20

GAZİANTEP - Gaziantep'te Kur'an kurslarında eğitim gören gençlere yönelik düzenlenen 15 Temmuz darbe girişimi konulu konferansta, darbe kalkışmasının dış güçler tarafından desteklendiği belirtildi.

Gaziantep'te Şehitkâmil Belediyesi Mütercim Asım Sosyal Tesisi Okuma Salonu'nda Kur'an-ı Kerim eğitimi alan öğrencilere yönelik "15 Temmuz darbe girişimi" konulu konferans düzenlendi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, 15 Temmuz gecesinin anlatıldığı sinevizyon gösterimi ve şiirlerin okunmasıyla devam etti.

Sinevizyon gösteriminde öğrenciler duygulu anlar yaşarken, Bülbülzade Vakfı Müdürü Cumali Kaplan, 15 Temmuz darbe girişimi konulu konuşma yaptı.

Darbe kalkışmasının dış güçler tarafından desteklendiğini belirten Kaplan, "15 Temmuz, Türkiye tarihi için bir milattır, tarihi bir an ve dönüm noktasıdır. O, milletinin yeniden doğum anıdır. Sokaklarda, tankların paletleri altında, skorskylerin izli mermileri ile F-16'ların bombalarına karşın bir milletin yeniden doğuşudur." dedi.

Etkinliğe ilişkin açıklamalarda bulunan Mütercim Asim Sosyal Tesisi Okuma Salonu öğreticisi Müslüm Yıldız Tekin, "Gençlerimize 15 Temmuz'u hatırlatmak adına bir program düzenledik. Gayemiz, gençlerimize 15 Temmuz'u hatırlatmak, bugünü anmak ve bugünün önemini gençlerimize hissettirmek, gençlerimizin yüreğine dokunmaktır. Çünkü unutulan bu zulüm tekrarlanır kaidesiyle hareket ettik. Program sonunda tüm şehitlerimiz için duamız oldu." ifadelerini kullandı.

Programa katılan öğrenciler ise böylesine anlamlı bir programın düzenlenmesinden dolayı çok mutlu olduklarını, 15 Temmuz'u unutmamak adına bu programa katıldıklarını ve hiçbir zaman bu kalkışmayı unutmayacaklarını dile getirdiler. (İbrahim Koçyiğit - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

2017-07-22 18:49:07

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Gaziantep’te, gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Almanlar hakkında sorulan soruyu cevaplayan Gül, “Bu konuda bizim açımızdan ilgili olan boyut yargılamanın adil, bağımsız bir şekilde yapılmasıdır” dedi.

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

2017-07-22 18:24:29

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde devam eden restorasyon çalışmalarıyla ilgili toplantı düzenlendi.

Van’da eroin ele geçildi

Van’da eroin ele geçildi

2017-07-22 18:15:45

Van’ın Tuşba ilçesinde park halinde bulunan bir araçta yapılan aramada yaklaşık 39 kilogram eroin ele geçildi.

TÜM HABERLER

"Siyonist’in emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terör yoktur"

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, Siyonistlerin, şeytani emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terörün olmadığına dikkat çekerek Müslümanların, ihtilafı bir kenara bırakıp Siyonizm'e karşı birleşmesi gerektiğini belirtti.

“Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulmalıdır”

Siyonist teröristlerin Mescid-i Aksa ve Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği zulme tepki gösteren Erbakan Vakfı Bitlis Şubesi, Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Mescid-i Aksa" çağrısı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olarak, uluslararası toplumu Harem-i Şerif'te ibadet özgürlüğünü kısıtlayan uygulamaların derhal kaldırılması için harekete geçmeye çağırıyorum." dedi.

Mardin STK’ları terör çetesini lanetledi

Siyonist terör şebekesinin Mescid-i Aksa’ya yönelik baskı ve saldırıları kınayan MÜSİAD Mardin Şubesi ve Mardin Berberler ve Kuaförler Odası, Siyonist işgalcilerin Müslümanları şehit etmesi ve ibadet yapılmasını engellemesine sert tepki gösterdi.

"Kitap okuyana çay ve kahve bedava"

​Van’da kafe işleten 2 edebiyat öğretmeni, bir araya gelerek oluşturdukları sosyal sorumluluk projesiyle kitap okuyan müşterilerine ücretsiz çay ve kahve ikramında bulunuyor.
TÜM HABERLER