A A A

Batman'da 15 Temmuz şehitleri için mevlit okutuldu

Eklenme : 2017-07-17 16:02

BATMAN - 15 Temmuz darbe girişiminde katledilen şehitler için Batman'da mevlit okutuldu.

Batman'da 15 Temmuz şehitleri için mevlit okutuldu

FETÖ'nün ABD destekli 15 Temmuz darbe girişiminde katledilen şehitler için Batman'da mevlit okutuldu.

Darbe girişiminin birinci yıl dönümünde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezi, 15 Temmuz'a özel bir program düzenledi.

19 Mayıs Mahallesi'ndeki Has Oda'da sala okunarak başlayan program, Kur'an-ı Kerim tilaveti ve Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan 15 Temmuz konulu sinevizyon gösterimiyle devam etti.

Daha sonra katılımcılara hitap eden Gençlik Merkezi Müdürü Musab Baran, şehit ve gazileri hiçbir zaman unutmayacaklarını belirterek, "Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla canları pahasına tarih yazdılar. Hiç şüphesiz ki şehitlerimiz, kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. Bu ülkenin tüm insanları 15 Temmuz hain darbe girişimini hiçbir zaman unutmayacak ve unutturmayacaktır." dedi.

Programa; Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil Eren, SGK İl Müdürü Alaattin Ökten, İl Milli Eğitim Şube Müdürü M. Şirin Temiz, Gençlik Merkezi müdürlerinden Veysel Özdaş, KADEM Batman Şube Başkanı Adile Gürbüz ve davetliler katıldı. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

2017-07-22 18:49:07

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Gaziantep’te, gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Almanlar hakkında sorulan soruyu cevaplayan Gül, “Bu konuda bizim açımızdan ilgili olan boyut yargılamanın adil, bağımsız bir şekilde yapılmasıdır” dedi.

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

2017-07-22 18:24:29

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde devam eden restorasyon çalışmalarıyla ilgili toplantı düzenlendi.

Van’da eroin ele geçildi

Van’da eroin ele geçildi

2017-07-22 18:15:45

Van’ın Tuşba ilçesinde park halinde bulunan bir araçta yapılan aramada yaklaşık 39 kilogram eroin ele geçildi.

TÜM HABERLER

"Siyonist’in emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terör yoktur"

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, Siyonistlerin, şeytani emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terörün olmadığına dikkat çekerek Müslümanların, ihtilafı bir kenara bırakıp Siyonizm'e karşı birleşmesi gerektiğini belirtti.

“Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulmalıdır”

Siyonist teröristlerin Mescid-i Aksa ve Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği zulme tepki gösteren Erbakan Vakfı Bitlis Şubesi, Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Mescid-i Aksa" çağrısı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olarak, uluslararası toplumu Harem-i Şerif'te ibadet özgürlüğünü kısıtlayan uygulamaların derhal kaldırılması için harekete geçmeye çağırıyorum." dedi.

Mardin STK’ları terör çetesini lanetledi

Siyonist terör şebekesinin Mescid-i Aksa’ya yönelik baskı ve saldırıları kınayan MÜSİAD Mardin Şubesi ve Mardin Berberler ve Kuaförler Odası, Siyonist işgalcilerin Müslümanları şehit etmesi ve ibadet yapılmasını engellemesine sert tepki gösterdi.

"Kitap okuyana çay ve kahve bedava"

​Van’da kafe işleten 2 edebiyat öğretmeni, bir araya gelerek oluşturdukları sosyal sorumluluk projesiyle kitap okuyan müşterilerine ücretsiz çay ve kahve ikramında bulunuyor.
TÜM HABERLER