A A A

İngiltere'de Müslümanlara yönelik provokatif tacizler devam ediyor

Eklenme : 2017-07-17 19:02

HABER MERKEZİ - İngiltere'nin başkenti Londra'da Müslüman bir aileye zarf içerisinde, üzerinde provokatif ifade içeren yırtılmış bir Kur'an-ı Kerim sayfası gönderildi.

İngiltere'de Müslümanlara yönelik provokatif tacizler devam ediyor

Batı'da artan İslam düşmanlığına ilişkin her gün yeni bir olay yaşanıyor. Son olarak İngiltere'nin başkenti Londra'da yaşanan olayda, Müslüman bir aileye zarf içerisinde, üzerinde ingilizce "evil-kötülük" yazılı yırtılmış bir Kur'an-ı Kerim sayfası gönderildi.

Müslümanlara yönelik sözlü ve fiili saldırıların sık sık yaşandığı İngiltere'de, son yaşanan olay da tepkiyle karşılandı. Ülkede yaşayan Müslümanları tahrik edici saldırıların arttığı belirtilirken, Müslüman karşıtı nefretin boyutlarını araştıran MAMA (Measuring Anti-Muslim Attacks) isimli kuruluşa gelen bir ihbara göre, İngiltere'nin başkenti Londra'da bir Müslüman aileye gönderilen zarfın içerisinden üzerinde çapraz olarak "evil-kötülük" yazılı yırtılmış bir Kur'an-ı Kerim sayfası çıktı.

İngiltere'de 21 Şubat 2012'de faaliyet göstermeye başlayan Müslüman karşıtı nefretin boyutlarını araştıran TellMAMA isimli kuruluş, daha öne yayımladığı bir raporda, Müslümanlara yönelik sözlü ve fiili saldırıların üç kat arttığına dikkat çekmişti.

İngiltere'de son yaşanan olayda, evine gelen mektubu açan baba, üzerinde "evil-kötülük" yazılı Kur’an-ı Kerim sayfasıyla karşılaştı.

Kimliği açıklanmayan ailenin kızının MAMA’ya verdiği bilgiye göre, ailenin ev adresine gönderilen zarfı açan babanın gördüğü saygısızlık karşısında şok geçirdiği ve bundan son derece rahatsız olduğu belirtildi.

"Babam o kadar rahatsız oldu ki, ilk tepkisindeki rahatsızlığını tarif etmek imkânsız." diyen ailenin kız çocuğu, babasının daha sonra öfke ve kızgınlık hali içerisine girdiğini anlatarak şunları ifade etti:

"Bir ailenin karşılaşabileceği en korkunç anlardan biriydi. Zaten babamın, ailemizin önemli bir parçası olan annesini toprağa vermesinden henüz iki ay geçmiş. Bunun üzerine böyle bir olayda hedef seçilmemiz bizim için tarifi imkânsız bir acı oldu. Çevremden aldığım olumlu mesajlar beni bir nebze olsun rahatlattı. Biz artık, birkaç istisna haricinde fanatik bir toplum haline geldik."

Yaşanan provokatif olayla ilgili ise İngiliz makamlarından henüz bir açıklama yapılmış değil. İngiltere dışındaki Avrupa'nın farklı ülkelerinde de Müslümanlara yönelik saldırıların arttığı biliniyor. Kimi raporlara göre ırkçı ve İslam düşmanı yapıların örgütlenmesi bilinçli olarak görmezden geliniyor.  (Ahmet Salim Çakar - İLKHA)Avrupa’daki İslam düşmanlığı sosyal deneylere yansıyor
Avrupa’daki İslam düşmanlığı sosyal deneylere yansıyor

Avrupa’da İslam düşmanlığının hangi seviyelere geldiği hakkında sosyal deneyler yapan araştırmacılar, Batı toplumunun Müslümanlara yönelik tutumunu analiz ediyor....

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

2017-07-22 18:49:07

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Gaziantep’te, gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Almanlar hakkında sorulan soruyu cevaplayan Gül, “Bu konuda bizim açımızdan ilgili olan boyut yargılamanın adil, bağımsız bir şekilde yapılmasıdır” dedi.

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

2017-07-22 18:24:29

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde devam eden restorasyon çalışmalarıyla ilgili toplantı düzenlendi.

Van’da eroin ele geçildi

Van’da eroin ele geçildi

2017-07-22 18:15:45

Van’ın Tuşba ilçesinde park halinde bulunan bir araçta yapılan aramada yaklaşık 39 kilogram eroin ele geçildi.

TÜM HABERLER

"Siyonist’in emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terör yoktur"

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, Siyonistlerin, şeytani emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terörün olmadığına dikkat çekerek Müslümanların, ihtilafı bir kenara bırakıp Siyonizm'e karşı birleşmesi gerektiğini belirtti.

“Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulmalıdır”

Siyonist teröristlerin Mescid-i Aksa ve Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği zulme tepki gösteren Erbakan Vakfı Bitlis Şubesi, Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Mescid-i Aksa" çağrısı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olarak, uluslararası toplumu Harem-i Şerif'te ibadet özgürlüğünü kısıtlayan uygulamaların derhal kaldırılması için harekete geçmeye çağırıyorum." dedi.

Mardin STK’ları terör çetesini lanetledi

Siyonist terör şebekesinin Mescid-i Aksa’ya yönelik baskı ve saldırıları kınayan MÜSİAD Mardin Şubesi ve Mardin Berberler ve Kuaförler Odası, Siyonist işgalcilerin Müslümanları şehit etmesi ve ibadet yapılmasını engellemesine sert tepki gösterdi.

"Kitap okuyana çay ve kahve bedava"

​Van’da kafe işleten 2 edebiyat öğretmeni, bir araya gelerek oluşturdukları sosyal sorumluluk projesiyle kitap okuyan müşterilerine ücretsiz çay ve kahve ikramında bulunuyor.
TÜM HABERLER