A A A

Kaymakam saldırısıyla ilgili 5 kişiye ek gözaltı süresi

Eklenme : 2017-07-18 00:09

SİİRT - ​Baykan Kaymakamı'nın aracına bombalı saldırı düzenlediği iddia edilen 15 kişiden 10'u serbest bırakılırken 5 kişi hakkında ek gözaltı süresi verildi.

Kaymakam saldırısıyla ilgili 5 kişiye ek gözaltı süresi

Baykan Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Kocabey'in makam aracına yönelik PKK tarafından düzenlenen saldırıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 15 kişiden 10'u serbest bırakılırken 5 kişi hakkında ise ek gözaltı süresi verildi.  

Geçtiğimiz hafta PKK tarafından daha önce yola döşenen el yapımı patlayıcının, Baykan Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Kocabey'in makam aracının geçişi sırasında infilak ettirilmesi ile ilgili gözaltına alınan 15 kişi emniyetteki işlemlerinin ardından savcılığa sevk edildi.

Savcılığa sevk edilen zanlılardan 10'u serbest bırakılırken, 5 kişi hakkında ise ek gözaltı süresi verildiği öğrenildi.

Hatırlanacağı üzere, saldırıyla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, patlamada can kaybı ve yaralanmanın olmadığını söylemişti. (Murat Orhan - İLKHA)  Baykan Kaymakamı'nın aracına bombalı saldırı
Baykan Kaymakamı'nın aracına bombalı saldırı

Baykan Kaymakamı ve Beldiye Başkan Vekili Mehmet Kocabey'in makam aracının geçişi sırasında el yapımı patlayıcı infilak ettirildi....

Siirt Valiliğinden bombalı saldırı açıklaması
Siirt Valiliğinden bombalı saldırı açıklaması

​Baykan Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Kocabey'in makam aracının geçişi sırasında el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesine ilişkin Siirt Valiliğinden açıklama yapıldı....

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

2017-07-22 18:49:07

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Gaziantep’te, gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Almanlar hakkında sorulan soruyu cevaplayan Gül, “Bu konuda bizim açımızdan ilgili olan boyut yargılamanın adil, bağımsız bir şekilde yapılmasıdır” dedi.

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

2017-07-22 18:24:29

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde devam eden restorasyon çalışmalarıyla ilgili toplantı düzenlendi.

Van’da eroin ele geçildi

Van’da eroin ele geçildi

2017-07-22 18:15:45

Van’ın Tuşba ilçesinde park halinde bulunan bir araçta yapılan aramada yaklaşık 39 kilogram eroin ele geçildi.

TÜM HABERLER

"Siyonist’in emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terör yoktur"

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, Siyonistlerin, şeytani emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terörün olmadığına dikkat çekerek Müslümanların, ihtilafı bir kenara bırakıp Siyonizm'e karşı birleşmesi gerektiğini belirtti.

“Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulmalıdır”

Siyonist teröristlerin Mescid-i Aksa ve Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği zulme tepki gösteren Erbakan Vakfı Bitlis Şubesi, Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Mescid-i Aksa" çağrısı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olarak, uluslararası toplumu Harem-i Şerif'te ibadet özgürlüğünü kısıtlayan uygulamaların derhal kaldırılması için harekete geçmeye çağırıyorum." dedi.

Mardin STK’ları terör çetesini lanetledi

Siyonist terör şebekesinin Mescid-i Aksa’ya yönelik baskı ve saldırıları kınayan MÜSİAD Mardin Şubesi ve Mardin Berberler ve Kuaförler Odası, Siyonist işgalcilerin Müslümanları şehit etmesi ve ibadet yapılmasını engellemesine sert tepki gösterdi.

"Kitap okuyana çay ve kahve bedava"

​Van’da kafe işleten 2 edebiyat öğretmeni, bir araya gelerek oluşturdukları sosyal sorumluluk projesiyle kitap okuyan müşterilerine ücretsiz çay ve kahve ikramında bulunuyor.
TÜM HABERLER