​Mescid-i Aksa’nın avlusunda 3 Filistinli gencin katledilmesinin ardından harem-i şerifin ibadete kapatılmasına tepki gösteren sosyal medya kullanıcıları, dünya Müslümanlarına çağrıda bulunarak, "#KudüsİçinAyağaKalk" dedi.

Mescid-i Aksa’nın avlusunda 3 Filistinli gencin katledilmesinin ardından harem-i şerifin ibadete kapatılmasına tepki gösteren sosyal medya kullanıcıları twitter üzerinden başlatılan #KudüsİçinAyağaKalk hasgtagine büyük destek verdi.

13 Temmuz Perşembe günü, sabah saatlerinde ibadet amacıyla camiye giden 2 Filistinli Müslümanın Mescid-i Aksa'nın girişinde, bir Filistinlinin de mescidin avlusunda şehid edildiğinin, işlenen cinayetlerin ardından yaşanan olaylar bahane edilerek Harem-i Şerif'in ibadete kapatıldığının ve Cuma namazının kılınmasının engellendiğinin kabul edilemez olduğunu belirten binlerce sosyal medya kullanıcısı, HÜR EKİP Sosyal Medya Platformu (HÜR EKİP) tarafından açılan #KudüsİçinAyağaKalk hashtag’ına yazdı.

Dün saat 15.00’te başlatılan hashtag çok kısa sürede Türkiye Gündemine girerek 2'nci sıraya kadar çıktı.

Siyonistlere karşı sessiz kalınmaması çağrısında bulunan âlim, gazeteci, yazar, siyasetçi, akademisyen ve binlerce sosyal medya kullanıcısı, dünya Müslümanlarını Siyonist emellere sahip İsrail’in bu tasarruflarına şiddetle karşı çıkmaya ve her yerde Siyonist İsrail’i lanetleyip Filistinli kardeşlerine sahip çıkmaya davet ettiklerini ifade etti.

Filistinlilere her türlü zulmü yapan, aziz İslam dinine düşmanlık eden ve kutsallara saldıran İsrail rejiminin aldığı kararlarından ve uygulamalarından dolayı lanetlediklerini söyleyen sosyal medya kullanıcısının, #KudüsİçinAyağaKalk hashtagına yazdıkları tweetlerden bazıları şöyle:

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin: Ey ümmet içinde birbirlerini amansız düşman görenler ve Kabil'i, Halep'i, Şam'ı, Musul'u Sana'yı yıkıma sürükleyenler, #KudüsİçinAyağaKalk

Yenişafak Yazarı Yusuf Kaplan: Kudüs ağlarsa İstanbul ağlar. Ezan sustu Aksa’da Kudüs işgal altında. Yer-gök isyan eder buna! #KudüsİçinAyağaKalk”

Gazeteci Fatih Tezcan: Müslüman! İyisi mi sen #KudüsİçinAyağaKalk ve hiç oturma ve hiç unutma! Unutma ki Kudüs senin kutsalındır! Kudüs'ün, senin vazgeçilmezindir!”

İhsan Şenocak: Bir Müslüman kadın için şarktan garba ordular gönderen bir Ümmet'in alimlerine #KudüsİçinAyağaKalk demeli, büyük bir miting tertip etmeli.

Ses sanatçısı Uğur Işılak: Yıllardır zulmedip izzetimizle oynayan bir avuç Siyonistin üstesinden gelemedik ya... Yazıklar olsun bize. #KudüsİçinAyağaKalk

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ‏: Bir elinde her gün kullanılmaktan yıpranmış kimliği, diğerinde artık bir parçası haline gelmiş Kur'an-ı Kerim. #KudüsİçinAyağaKalk

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarını sürdüren katil Siyonist İsrail’i lanetliyorum. #KudüsİçinAyağaKalk

Yazar Mehmet Yıldız: İsrail kudurdu. İzzetimizle oynuyor. Bu zillet bize yeter! Türkiye Ses ver. Kudüs seni bekler. #KudüsİçinAyağaKalk

Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Salih Turhan: İslam ülkelerinin terörist İsrail ile ilişkilerini normal hale getirmesini sürdürmesini ve geliştirmesini onaylamıyoruz. #KudüsİçinAyağaKalk (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler