A A A

“Doğru tercih başarılı olmada önemli bir adımdır”

Eklenme : 2017-07-18 20:19

BATMAN - ​TEOG ve LYS Tercih Danışmanlığı Merkezini ziyaret eden Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, doğru tercihin çocukların geleceğe daha iyi hazırlanması ve daha başarılı olmalarında önemli bir adım olduğunu söyledi.

“Doğru tercih başarılı olmada önemli bir adımdır”

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran “TEOG ve LYS Tercih Danışmanlığı Merkezini” ziyaret etti.

Batman Öğretmenevinde TEOG ve LYS Tercih Danışmanlığı Hizmeti veren Tercih Danışma Merkezini ziyaret eden Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, burada tercih danışmanlığı hizmeti alan öğrencilerle bir süre sohbet etti. Ayrıca, Kurtaran il genelinde hizmet veren Tercih Danışma Merkezleri ve devam eden tercih hizmetleriyle alakalı RAM Müdürü Zafer Korkmaz’dan bilgi aldı.

Tercih Danışma Merkezlerinde 24 Temmuz’a kadar Tercih Danışmanlık Hizmeti verileceğini söyleyen Kurtaran, “Öncelikle yapılan tercihlerin öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Yoğun geçen bir eğitim öğretim döneminin ardından 8. ve 12. sınıftaki çocuklarımızın tercih dönemindeyiz. 8. Sınıf öğrencilerimiz ortaöğretime geçiş için 14-24 Temmuz, 12. Sınıf öğrencilerimiz ise yükseköğretime devam etmek için 18-26 Temmuz tarihleri arasında tercihlerde bulunacaklar. Bu dönem içerisinde çocuklarımız da velileri de biz de büyük bir heyecan yaşamaktayız. Bu süreçte çocuklarımızın doğru yönlendirilmesi için ilimizde 19 merkezde Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Tercih Danışmanlığı Hizmeti, 13 merkezde de LYS Tercih Danışmanlığı Hizmeti verilmektedir.” dedi.

Doğru tercihin çocukların geleceğe daha iyi hazırlanması ve daha başarılı olmalarında önemli bir adım olduğuna işaret eden Kurtaran, “Bu nedenle Tercih Danışma Merkezlerinde verilen danışma hizmetini önemli buluyoruz. Gerek TEOG gerekse LYS tercihi yapacak öğrencilerimizin Tercih Danışma Merkezlerinden yararlanmalarını tavsiye ediyoruz. Yapılan ve yapılacak tercihlerin öğrencilerimize ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

İl genelinde 19 Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ve 13 LYS komisyonlarda toplam 177 görevli öğretmen Tercih Danışmanlığı Hizmeti verildiği kaydedildi.(İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

AÖL kaydı için başvurular başladı

AÖL kaydı için başvurular başladı

2017-08-21 17:16:59

AÖL, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı birinci dönem ilk kayıt başvuru işlemlerinin başladığını duyurdu.

AÖF internet başvuru işlemleri başladı

AÖF internet başvuru işlemleri başladı

2017-08-21 16:30:06

Bugün itibariyle başlayan Açıköğretim Fakültesi internet başvuru işlemleri 29 Ağustos'ta sona erecek.

TEOG 1’inci nakil sonuçları açıklandı

TEOG 1’inci nakil sonuçları açıklandı

2017-08-21 12:41:59

MEB, TEOG kapsamında 1’inci yerleştirmeye esas nakil sonuçlarını açıkladı.

TÜM HABERLER

Bombalı araç kullanan 2 PKK'li öldürüldü

​Van'ın Gürpınar ilçesi kırsalında bombalı araç kullanan 2 PKK'linin öldürüldüğü bildirildi.

Kulp'ta çatışma: Bir güvenlik korucusu yaralı

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde PKK'liler ile güvenlik korucuları arasında çıkan çatışmada, bir güvenlik korucusu yaralandı.

ABD'de güneş tutulması başladı

​Ayın güneş ile dünya arasına girmesiyle gerçekleşen olay sadece Kuzey Amerika'da gözlemlendi.

Batman’da yabancı uyruklu 36 kişi yakalandı

​Batman’da bir dinlenme tesisinde yapılan aramada yabancı uyruklu 36 kişi yakalandı.

Gaziantep’te düzenlenen konser ve festivallere tepki

Gaziantep’te belediyeler tarafından düzenlenen konser ve festivallere tepki gösteren gazeteciler ve vatandaşlar, halkın parasının bu tür yerlerden ziyade yatırıma harcanması gerektiğini söylediler.
TÜM HABERLER