A A A

İpekyolu’nda “Butik Sokak” projesi devam ediyor

Eklenme : 2017-07-19 11:54

VAN - Van İpekyolu Belediyesi tarafından başlatılan “Butik Sokak” projesi kapsamında Şemsiye Sokak’tan sonra, ikinci halkası Kültür Sokağında başlatıldı.

İpekyolu’nda “Butik Sokak” projesi devam ediyor

Van İpekyolu Belediyesi tarafından kent estetiğine katkı sunmak amacıyla uygulamaya geçirdiği “Butik Sokak” projesi, Şemsiyeli Sokak’tan sonra bu kez Kültür Sokakta hayata geçiriliyor.

“Butik Sokak” uygulamasında sanat ağırlıklı işletmelerin çoğunlukta olduğu çalışmalarda, “Değişim ve Gelişim İpekyolumuza İyi Gelecek” sloganıyla, kültür ve sanat ana başlığında sokaklarda çeşitli simgeler kullanılıyor.

Proje kapsamında Kültür Sokağı’nda halen yol düzenleme, kaldırım genişletme, peyzaj ve ışıklandırma çalışmaları sürüyor. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kaçak yapılar tarihi caminin güzelliğini örtüyor

Kaçak yapılar tarihi caminin güzelliğini örtüyor

2017-08-21 09:36:03

​Kızıltepe tarihi Ulu Cami’nin restorasyon çalışmalarını inceleyen Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ahmet Odabaş, kaçak yapıların tarihi caminin güzel görünümünü örttüğünü söyledi.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

2017-08-20 17:58:37

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Aile boyu kalaycılık yapıyorlar

Aile boyu kalaycılık yapıyorlar

2017-08-18 18:17:13

​Bursa’da yaşayan Halil Özcan, oğlu ve torunuyla birlikte yıllardır kalaycılık mesleğini sürdürüyor.

TÜM HABERLER

Bombalı araç kullanan 2 PKK'li öldürüldü

​Van'ın Gürpınar ilçesi kırsalında bombalı araç kullanan 2 PKK'linin öldürüldüğü bildirildi.

Kulp'ta çatışma: Bir güvenlik korucusu yaralı

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde PKK'liler ile güvenlik korucuları arasında çıkan çatışmada, bir güvenlik korucusu yaralandı.

ABD'de güneş tutulması başladı

​Ayın güneş ile dünya arasına girmesiyle gerçekleşen olay sadece Kuzey Amerika'da gözlemlendi.

Batman’da yabancı uyruklu 36 kişi yakalandı

​Batman’da bir dinlenme tesisinde yapılan aramada yabancı uyruklu 36 kişi yakalandı.

Gaziantep’te düzenlenen konser ve festivallere tepki

Gaziantep’te belediyeler tarafından düzenlenen konser ve festivallere tepki gösteren gazeteciler ve vatandaşlar, halkın parasının bu tür yerlerden ziyade yatırıma harcanması gerektiğini söylediler.
TÜM HABERLER