A A A

Elazığ'ın çehresi değişiyor

Eklenme : 2017-07-19 16:08

ELAZIĞ - Elazığ'da 66 bin metrekarelik alanı kapsayan Kent Meydanı Mimari Proje Yarışması'na katılım süreci tamamlandı.

Elazığ'ın çehresi değişiyor

Elazığ Belediyesi tarafından 66 bin metrekarelik alanı kapsayan ve şehre yeni bir kimlik kazandıracak Kent Meydanı Mimari Proje Yarışması'na katılım süreci tamamlandı.

Geçtiğimiz ocak ayında mimar ve mühendislerden oluşan seçici kurul tarafından başlatılan saha incelemesi ve teknik toplantıların ardından ulusal düzeyde başlatılan Kent Meydanı Mimari Proje Yarışması sonuçlandı. Öğretmen Evi önü, Çayda Çıra Parkı, Ahmet Aytar Meydanı, Mehmet Akif Ersoy Lisesi ve yanındaki okul alanlarıyla birlikte, yeni valilik binasına kadar geniş bir alanda oluşturulacak Kent Meydanı Mimari Proje Yarışması'na 19 proje başvurusu yapıldı.

Mimar ve mühendislerden oluşan seçici kurul tarafından yapılan değerlendirme sonucunda ilk 3 proje belirlenirken, yarışmaya katılan bu projelere mansiyon ödülü verildi.

Yaklaşık 66 bin metrekarelik alan üzerinde hayata geçirilecek proje ile şehre tören, kutlama, konser, miting gibi etkinlikler için geniş bir meydan kazandırılırken, proje kapsamında yer alacak yer altı otoparkı ile de şehrin otopark ihtiyacı önemli ölçüde giderilecek.

Şehrin kimliğine ve gelecek vizyonuna uygun olarak şehir insanının ihtiyaçlarını karşılayacak olan proje doğrultusunda ayrıca alan etrafında yer alan binalarda da görüntü kirliliğinin oluşmaması için sağlıklaştırma çalışmaları yapılarak, saha projeyle uyumlu hale getirilecek.

Elazığ Belediyesi merkez binasının girişinde sergilenen projelere ilişkin değerlendirme yapan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, katılımdan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "İlimiz için adeta simge haline gelecek bu önemli projeye dair düzenlenen yarışmaya katılım ve katılan projelerin kalitesi bizler için son derece sevindiricidir. Bu projeyle şehrimize yeni bir değer ve marka kazandırmış olacağız." dedi. (Ebubekir Alkan - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Gaziantep'te sürücülere 529 bin TL trafik cezası kesildi

Gaziantep'te sürücülere 529 bin TL trafik cezası kesildi

2017-08-16 15:42:08

Gaziantep'te modifiyeli olarak tabir edilen otomobil ve motosikletlere yönelik denetimlerde, sürücülere toplam 529 bin 310 TL tutarında ceza kesildi.

Ağrı'da 16 hırsızlık şüphelisine gözaltı

Ağrı'da 16 hırsızlık şüphelisine gözaltı

2017-08-16 15:24:29

Ağrı'da son bir ay içerisinde gerçekleştirilen hırsızlık olaylarına ilişkin çalışmalarda, 16 şüpheli gözaltına alındı.

3 ülkenin Büyükelçisi Erdoğan’a güven mektubunu sundu

3 ülkenin Büyükelçisi Erdoğan’a güven mektubunu sundu

2017-08-16 15:07:34

​Tanzanya, Somali ve Avustralya Büyükelçileri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a güven mektubunu sundu.

TÜM HABERLER

Hayallerini ahşap parçalara yansıtıyorlar

Muş'ta engellilere yönelik kursa katılan zihinsel engelliler, hayallerini ahşap parçalara yansıtarak, birbirinden güzel eserler oluşturuyorlar.

Sierra Leone'de ölü sayısı 400'e yükselirken 600 kişi kayıp

​Sierra Leone’nin başkenti Freetown’da aşırı yağışların ardında meydana gelen sel ve toprak kaymasında ölü sayısı 400'ye yükselirken 600 kişiden de haber alınamıyor.

Emekli maaşları Kurban Bayramı öncesinde ödenecek

SGK ve BAĞ-KUR kapsamında emekli, dul ve yetim aylığı alanların aylıkları Kurban Bayramı öncesinde hesaplarına yatırılacak.

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

Erzurum Meteoroloji 12'nci Bölge Müdürlüğü, Erzurum'un kuzeyi ve doğusu ile Kars ve Ardahan genelinde kuvvetli yağış beklendiğini açıkladı.

Yanan fabrikanın sahibinden halen haber yok

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'nde bir iplik fabrikasındaki yangında enkaz altında kaldığı düşünülen fabrika sahibini kurtarma çalışmaları 3'üncü gününde devam ediyor.
TÜM HABERLER