A A A

Mardin’de inşaatı devam eden okullar denetlendi

Eklenme : 2017-07-20 11:02

MARDİN - Mardin Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, il genelinde yapımı devam eden okul inşaatı ve onarım çalışmalarını denetledi.

Mardin’de inşaatı devam eden okullar denetlendi

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, inşaat ve emlak hizmetlerinden sorumlu Müdür Yardımcısı Murat Doğan ile birlikte Artuklu, Nusaybin, Midyat, Ömerli ve Yeşilli ilçelerinde inşaat ve onarımı devam eden okulları ziyaret etti.

İlk önce Artuklu’da Evliya Çelebi Çok Programlı Anadolu Lisesi, Artuklu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Sarı, ardından Nusaybin’e geçti. Sokağa çıkma yasağında yaşanan çatışmalarda zarar gören Süleyman Bölünmez Anadolu Lisesi ile Kemal Gözü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki onarım çalışmalarını inceleyen Sarı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin’den bilgi aldı.

Nusaybin’den Midyat’a geçen Sarı, burada da Midyat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi atölye inşaatı, 24 Derslikli Midyat Anadolu Lisesi ve Midyat Anadolu İmam Hatip Lisesine ait 200 kişilik pansiyon inşaatını denetledi. 

Ömerli’de ise Gazi Yatılı Bölge Ortaokulu, Yeşilli’de de yatılı bölge ortaokullarında yapılan bakım ve onarımları yerinde inceleyen Sarı, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ziyaretleri hakkında kısa bir açıklama yapan Sarı, okulların yeni eğitim öğretim dönemine yetiştirilmesi için tüm imkânların seferber edildiğini kaydetti. (M. Salih Keskin – İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

AÖL kaydı için başvurular başladı

AÖL kaydı için başvurular başladı

2017-08-21 17:16:59

AÖL, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı birinci dönem ilk kayıt başvuru işlemlerinin başladığını duyurdu.

AÖF internet başvuru işlemleri başladı

AÖF internet başvuru işlemleri başladı

2017-08-21 16:30:06

Bugün itibariyle başlayan Açıköğretim Fakültesi internet başvuru işlemleri 29 Ağustos'ta sona erecek.

TEOG 1’inci nakil sonuçları açıklandı

TEOG 1’inci nakil sonuçları açıklandı

2017-08-21 12:41:59

MEB, TEOG kapsamında 1’inci yerleştirmeye esas nakil sonuçlarını açıkladı.

TÜM HABERLER

Bombalı araç kullanan 2 PKK'li öldürüldü

​Van'ın Gürpınar ilçesi kırsalında bombalı araç kullanan 2 PKK'linin öldürüldüğü bildirildi.

Kulp'ta çatışma: Bir güvenlik korucusu yaralı

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde PKK'liler ile güvenlik korucuları arasında çıkan çatışmada, bir güvenlik korucusu yaralandı.

ABD'de güneş tutulması başladı

​Ayın güneş ile dünya arasına girmesiyle gerçekleşen olay sadece Kuzey Amerika'da gözlemlendi.

Batman’da yabancı uyruklu 36 kişi yakalandı

​Batman’da bir dinlenme tesisinde yapılan aramada yabancı uyruklu 36 kişi yakalandı.

Gaziantep’te düzenlenen konser ve festivallere tepki

Gaziantep’te belediyeler tarafından düzenlenen konser ve festivallere tepki gösteren gazeteciler ve vatandaşlar, halkın parasının bu tür yerlerden ziyade yatırıma harcanması gerektiğini söylediler.
TÜM HABERLER