Batman Çayı'nda kaybolan gencin cesedi 3 gün sonra bulundu

Serinlemek için kuzenleriyle girdiği Batman Çayı'nda kaybolan gencin cesedi 3 gün sonra bulundu.

Serinlemek ve balık tutmak için geçtiğimiz salı günü Batman Çayı'na girdikten sonra suda kaybolan kuzenlerden Serkan Kurum'un (17) da cesedine ulaşıldı.

Dün havanın kararmasıyla birlikte ara verilen arama çalışmaları havanın aydınlanması ile yeniden başlatıldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı sualtı arama ve kurtarma ekipleri ile Bitlis-Tatvan dalgıç polis ekipleri, AFAD, UMKE ekipleri tarafından başlatılan arama çalışmasında, kayıp Serkan Kurum'un cesedi, suda kaybolduğu yerden yaklaşık 5 kilometre ileride çalılıklara takılmış olarak bulundu.

AFAD ekipleri tarafından bulunan ceset, otopsi yapılmak üzere ambulansla Batman Bölge Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Sabah mesai saatinden önce arama kurtarma çalışmalarını başlattıklarını belirten AFAD Eğitim Uzmanı Hüseyin Yıldırım, "İki ekip olarak iki farklı noktadan, kıyının sağ ve sol tarafından arama faaliyetini başlattırdık. Suların çekilmesiyle oluşan adacıkları kontrol ederken ceset çalılıklara takılmıştı. Biz de bir karartıyı fark ettik, yaklaşınca ceset olduğunu gördük. Sağlık ekiplerine, valilik birimlerine, AFAD başkanlığımıza, il müdürlüğümüze ve sualtı ekip çalışmasını yürüten arkadaşlarımıza haber verdik." dedi.

Geçtiğimiz salı günü Batman Çayı'na serinlemek ve balık tutmak için giren Emrullah Eripek (19), kardeşi Ercan Eripek (14) ve kuzeni Serkan Kurum'un (17) gözden kaybolmasının ardından durumun bildirilmesi üzerine AFAD, UMKE ve 112 acil servis ekipleri arama çalışması başlatmış, çalışmaların ikinci gününde Ercan Eripek'in cesedine ulaşılmıştı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler