Yeni kabinede Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak görev alan Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.

Yeni kabinede Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak görev alan Ahmet Eşref Fakıbaba, memleketi Şanlıurfa’ya gelişinin ardından Büyükşehir Belediyesine ziyarette bulundu.

Ziyarette Bakan Fakıbaba'ya, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş, Şanlıurfa milletvekillerinden Mehmet Ali Cevheri, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin eşlik etti.

Bakan Fakıbaba'yı Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Abdulkadir Acar karşıladı.

Karşılama töreninde bir konuşma yapan Bakan Fakıbaba, gıdanın çok önemli olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Yükümüzün çok ağır olduğunun farkındayım. Yani gıda, tarım ve hayvancılık sadece Türkiye'yi değil dünyayı ilgilendiren en önemli konulardan birisi. Gıda önemli, insanın yaşaması önemli, çok iyi biliyorum ki her 25 dakikada bir dünyada yaşayan insanlardan birisi açlık sınırının altına düşüyor. Bu ne demek 10-15 yıl sonra gıda dünyanın en önemli şeylerden birisi haline gelecek.  Zaten şu anda 7 milyar ortalama bir nüfusumuz var. Şu anda bile açlıktan ölen insanlar var arkadaşlar onun için yükümüz ağır ama biraz önce saydığım takım arkadaşlarımla inanıyorum ki biz bu yükün altından kalkacağız.”

Yapılan konuşmanın ardından ziyaret programı yapılan sunum ile devam etti. (Hüseyin Sayhar-İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler