​Eskişehir Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen'i darp etmek isteyip silah çeken 2 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Saldırganların Haller Gençlik Merkezi'ndeki bir mekanın sahibi ve korumaları olduğu iddia edildi. Olayla ilgili Eskişehir Valiliğinden yapılan açıklamada da saldırıyı gerçekleştirdiği değerlendirilen 2 kişinin gözaltına alındığını bildirildi.

Açıklamada, "Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, 29 Temmuz 2017 günü saat 17.30 sıralarında, yanında basın danışmanı ile birlikte Tepebaşı merkez ilçesi hat boyunda bulunan bir iş yerini ziyareti esnasında işletme sahibi ile sözlü olarak tartıştığı, işletme sahibi tarafından silahla tehdit edildiği şeklinde saat 18.00'de valiliğimizin bilgilendirilmesi üzerine Cumhuriyet Başsavcılığına bilgi verilmiş ve Cumhuriyet Başsavcılığımız Emniyet Müdürlüğüne olaya karışan kişilerin gözaltına alınması ve hemen adli tahkikata başlanılması talimatını vermiştir." Denildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: "Emniyet Müdürlüğü ekiplerince olaya karıştığı değerlendirilen iki kişi, üzerilerinde bulunan kuru sıkı bir tabanca ile saat 20.30 sıralarında gözaltına alınmıştır." (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler