A A A

Eşek arılarıyla başı dertte olan adam tüfekle nöbet tutuyor

Eklenme : 2017-07-31 12:44

BATMAN - Batman’da bir bal üreticisinin başı eşek arılarıyla derde girince, arılarını korumak için tüfekle nöbet tutmaya başladı.

Eşek arılarıyla başı dertte olan adam tüfekle nöbet tutuyor

“Organik Tarımın Yaygınlaştırılması ve Kontrolü Projesi” ve “Arıcılık Yatırımlarının Desteklenmesi” kapsamında Batman’da Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden hibe desteğiyle bal üreticiliğine başlayan Hüseyin Şahin’in başı eşek arılarıyla dertte.

Batman'ın Hasankeyf ilçesine bağlı Saklı (Leppêna) köyünde arıcılık yatırım desteği kapsamında aldığı arılardan bal üreten Şahin, arılarına zarar veren eşek arısı ve bazı kuş türleriyle bir türlü başı dertten kurtulmuyor. Arılarını korumak isteyen Şahin, ilginç bir yöntem ile eşek arıları ve kuşlarla mücadele ediyor.

Şahin, başı eşek arılarıyla derde girince arılarını korumak için tüfekle nöbet tutmaya başladı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden destek almak için başvurduğunu söyleyen Şahin, bal üretimi için köylerinde sadece kendisine arıların verildiğini belirtti.

Şahin, “Yaklaşık 4 bin TL ve aldığım destekle bal arılarını aldım. Bir sürü masraf yaptım. Bahar güzel geçtiği için güzel bir verim almayı umuyoruz. Arılarım güzeldir, elhamdülillah balları da var. Bu işe başladık inşallah bir randıman alırız. Eşek arısı dedikleri bazı kırmızı arılar var. Arılarımı yiyorlar. Ayrıca bir kuş türü de arılarımı hep yiyorlar. Sabah akşam nöbetlerini tutuyorum. Bir tane eşek arısına tüfekle ateş bile açtım. Günde 15-20 adet kurşun atıyorum. Ben bir çare bulamadım yetkililerden eşek arılarına bir çare bulunmasını istiyorum.” dedi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İhtiyaç sahibi aile konteynerden kurtuluyor

İhtiyaç sahibi aile konteynerden kurtuluyor

2017-08-21 19:03:51

Van'da konteynerde yaşam mücadelesi veren aile için belediye ve hayırseverler tarafından ev inşa edilecek.

Yürüme zorluğu yaşayan genç kız yardım bekliyor

Yürüme zorluğu yaşayan genç kız yardım bekliyor

2017-08-21 11:51:02

Batman'da ayak damarlarındaki eksiklik nedeniyle yürüme zorluğu yaşayan genç kız, tedavisi için yetkililere seslenerek, hayalinin herkes gibi yürümek olduğunu söyledi.

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

2017-08-18 19:19:12

Umut Kervanı, Kurban Bayramı öncesinde Van'da ihtiyaç sahibi 80 aileye yardımda bulundu.

TÜM HABERLER

Bombalı araç kullanan 2 PKK'li öldürüldü

​Van'ın Gürpınar ilçesi kırsalında bombalı araç kullanan 2 PKK'linin öldürüldüğü bildirildi.

Kulp'ta çatışma: Bir güvenlik korucusu yaralı

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde PKK'liler ile güvenlik korucuları arasında çıkan çatışmada, bir güvenlik korucusu yaralandı.

ABD'de güneş tutulması başladı

​Ayın güneş ile dünya arasına girmesiyle gerçekleşen olay sadece Kuzey Amerika'da gözlemlendi.

Batman’da yabancı uyruklu 36 kişi yakalandı

​Batman’da bir dinlenme tesisinde yapılan aramada yabancı uyruklu 36 kişi yakalandı.

Gaziantep’te düzenlenen konser ve festivallere tepki

Gaziantep’te belediyeler tarafından düzenlenen konser ve festivallere tepki gösteren gazeteciler ve vatandaşlar, halkın parasının bu tür yerlerden ziyade yatırıma harcanması gerektiğini söylediler.
TÜM HABERLER