12 milyon TL'lik taklit ürüne 2 gözaltı

Gaziantep'te bir iş yerine düzenlenen operasyonda ele geçirilen 12 milyon TL değerindeki taklit deterjan ve şampuan ile ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

Gaziantep'in Şehitkamil ilçesinde bir iş yerine düzenlenen operasyonda ele geçirilen 12 milyon TL değerindeki taklit deterjan ve şampuan ile ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

Şehitkamil ilçesinde imalathane ve depo olarak kullanılan yerlerde marka tescilli ve logolu toz ve sıvı çamaşır deterjanı, kireç önleyici, sıvı bulaşık deterjanı, şampuan gibi ürünlerin taklitlerinin üretiminin yapılarak piyasaya sürüldüğü tespit edildi.

Bunun üzerine söz konusu imalathane ile depoya baskın düzenlendi. Baskında; paketlenmiş 40 bin 350 kilo toz deterjan, 6 bin 200 litre şampuan ve sıvı deterjan, üzerinde marka baskılı 47 bin 500 adet şampuan ve sıvı deterjan kutusu, 18 bin 700 adet değişik temizlik ürünü markalarına ait boş karton koli, 767 bin 930 adet değişik markalarda temizlik ürünü sırt etiketi, 135 bin 900 adet şampuan kutusu kapağı, 8 bin 120 marka baskılı boş deterjan poşeti, üretimlerde kullanılan 4 elektronik terazi, poşetleme makinesi ve poşet doldurma hunisi ele geçirildi.

Ele geçirilen ürünlerin piyasa değerinin yaklaşık olarak 12 milyon TL olduğu belirtilirken, gözaltına alınan 2 kişi hakkında yasal işlem başlatıldığı bildirildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler