A A A

Bingöl'de Mescid-i Aksa için yürüyüş düzenlendi

Eklenme : 2017-08-01 20:00

BİNGÖL - HÜDA PAR Bingöl Gençlik Kolları Başkanlığı, Siyonist işgalcilerin Kudüs'te estirdiği teröre dikkat çekmek amacıyla "Aksa için Yola Çık" sloganıyla yürüyüş ve bisiklet turu düzenledi.

Bingöl'de Mescid-i Aksa için yürüyüş düzenlendi

HÜDA PAR Bingöl Gençlik Kolları Başkanlığı, Siyonist terör şebekesinin Kudüs'te Müslümanlara yönelik estirdiği teröre dikkat çekmek amacıyla "Aksa için Yola Çık" sloganıyla yürüyüş ve bisiklet turu düzenledi.

Merkez Polisevi Kavşağı'nda bir araya gelen birçok kişi yürüyüş gerçekleştirdi. Kalabalık, Genç Caddesi Dörtyol Saat Kulesi önüne kadar "Kahrolsun İsrail" ve "Bingöl'den Aksaya bin selam" sloganları atarak yürüdü.

Burada HÜDA PAR Bingöl Gençlik Kolları Başkanı Fuat Sönmez tarafından basın açıklaması okundu.

İslam coğrafyasındaki her işgalin, fitne ve terörün içinde olan işgalci çetenin, son birkaç aydır barbarlığını ve vahşiliğini Kudüs ve Mescid-i Aksa merkezli daha da arttırdığını ifade eden Sönmez, "Ezanın yasaklanması; sokak ortasında, evlerinin önünde, mescit avlularında Filistinli Müslümanların şehit edilmesi, 1967'den bu yana ilk kez Mescid-i Aksa'da cumaya izin verilmemesi İsrail zulmünün giderek artan alçaklığına birkaç örnektir. İsrail, Müslümanları kışkırtmaya yönelik aşağılık davranışlarına devam ediyor." dedi.

"İslam dünyasının aydınlık günleri Kudüs'ün işgali ile yerini karanlık günlere bırakmıştır"

İslam dünyasının aydınlık günlerinin Kudüs'ün işgali ile yerini karanlık günlere bıraktığını dile getiren Sönmez, sözlerine şöyle devam etti: "Kudüs'ün özgürlüğünü savunmadan ne özgürlük ne de insan hakları savunuculuğu yapılamaz. Şunu net olarak anlamak gerekir ki Kudüs meselesi sadece Filistinli Müslümanların veya Arapların meselesi değil, tüm dünya Müslümanlarının üzerinde imani bir sorumluluktur. Kudüs, ümmetin kalbidir. Bingöl, Bağdat, Halep, Şam, Kabil, İslamabad, tüm İslam şehirleri bu bedenin birer uzvudur. Hadisi şerifin diliyle, birinin acısı ve sevinci bir diğerinindir. Bir bedenin uzuvları hükmünde olan ümmetin, birbirinden ayrı gayrı olması, birinin diğerini düşmanına terk etmesi, ona cephe alması mümkün değildir. Allah şahit olsun ki hak, adalet ve İslam adına birimiz hepimiz, hepimiz birimiz içiniz ve tüm Müslümanlar, bu davaya destek vermek, maddi ve manevi imkânlarını seferber etmek mecburiyetindedirler. Ümmetin onuru ayaklar altına alınırken, gayret ve hamiyet sahibi hiçbir müminin bu trajediye sessiz kalması düşünülemez."

Ümmet coğrafyasında akan kanın, iç savaşların ve terör olaylarının arkasında doğrudan ya da dolaylı olarak Siyonist çetenin olduğunu vurgulayan Sönmez, "İşgalci İsrail sadece Müslümanlar için değil, insanlık için bir bela ve bitmek bilmeyen bir zulüm kaynağıdır. Öyleyse gün, Kudüs için bir şeyler yapma, Mescid-i Aksa'yı yalnız bırakmama günüdür. Evet, bugün Kudüs en zor günlerinde bizden gür bir ses bekliyor. Gelin, hep birlikte sesimizi yükseltelim, bütün gücümüzle ve imanımızla Mescid-i Aksa'ya sahip çıkalım. Bizler, bütün ümmeti Muhammed'i, ümmetin âlimlerini, kanaat önderlerini, devlet yetkililerini ve yöneticilerini, uluslararası kurum ve kuruluşları Kudüs'ün özgürlüğü için hep birlikte harekete geçmeye, konuyu Türkiye ve dünya gündemine taşımaya gayret etmeliyiz." ifadelerini kullandı.

"Müslümanların sessizliği işgalci İsrail'i cesaretlendirmektedir"

Sönmez, Müslümanların sessizliği ve parçalanmışlığının terör şebekesini cesaretlendirdiğini belirterek, "Siyonist çeteyi başa bela eden ve bu küstahça davranışlarına kaynaklık eden, Batı'dan aldığı cesaret ve dış ilişkiler adına onlarla anlaşma imzalayan, elçilik açtıran işgüzar Müslüman idarecilerdir. Birleşmiş Milletler, NATO, ABD ve Avrupa Birliği ve yerli iş birlikçiler İsrail'in her sapkınlığına el altından ya da açıktan destek olmaktadır. İslam coğrafyasının parçalanmışlığı, Müslümanların sessizliği ne yazık ki işgalci İsrail'i cesaretlendirmektedir. Bilelim ki terör devleti İsrail var olduğu müddetçe bu coğrafyanın barış ve huzura kavuşması, ümmetin bir ve beraber olması mümkün olmayacaktır. Bölgedeki etnik kavgaların, mezhep savaşlarının ve de tüm terör olaylarının başaktörü İsrail'dir. Haliyle ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa'nın işgali kabul edilemez. İsra ve miracın şehri Kudüs'ün işgali kabul edilemez. Etrafı bereketlendirilmiş ve mübarek kılınmış Filistin topraklarının işgali kabul edilemez. Siyonist İsrail'in topraklarımızdaki varlığının vebali tüm İslam ülkelerinindir. Bu küstahlıklar karşısında tüm hükümetler öncelikle Siyonist İsrail'le olan ilişkilerini kesmelidirler ve ayrıca İsrail büyükelçilikleri kapatılmalı, hepsi derhal def edilmelidir!" şeklinde konuştu.

Son olarak Sönmez, "Sonuç olarak, inanıyoruz ki zafer inananlarındır ve zafer yakındır. Bütün dünya Müslümanları şunu artık anlamalıdır ki İslam ümmetinin huzuru ve kurtuluşu ancak birlik ve beraberlikte yani kardeşlik ve vahdettedir. Zaman, ümmetin özelde Ortadoğu'da ve dünyanın her tarafında çektiği çile ve ıstıraba 'Artık yeter!' demek için haykırma zamanıdır. Zaman, Haçlı ve Siyonist zihniyetinin dünyalık menfaatleri için Müslümanlara çektirdiğine 'Yeter' demenin zamanıdır." dedi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Silvan'da namaz eğitimini tamamlayan çocuklar etkinlikte buluştu

Silvan'da namaz eğitimini tamamlayan çocuklar etkinlikte buluştu

2017-08-23 07:48:56

​Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde, Kur’an Nesli Platformu tarafından çocuklara yönelik 15 gün süren namaz eğitimi programının ardından etkinlik düzenlendi.

Meteorolojiden 3 il kuvvetli yağış uyarısı

Meteorolojiden 3 il kuvvetli yağış uyarısı

2017-08-23 07:18:34

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, Ordu, Giresun çevreleri ve Trabzon'un batı ilçelerinde kuvvetli yağışın olması bekleniyor.

Diyarbakır otogarında tek taraflı hareketlilik yaşanıyor

Diyarbakır otogarında tek taraflı hareketlilik yaşanıyor

2017-08-23 07:00:00

Kurban Bayramı tatili 10 güne çıkarılmasına rağmen Diyarbakır otogarında tek taraflı hareketlilik yaşanıyor.

TÜM HABERLER

Mardin'de bin 961 uyuşturucu hap ele geçirildi

​Mardin'de yolcu minibüsünde yapılan aramada bir şüphelinin üzerinden bin 961 uyuşturucu hap ele geçirildi.

Şırnak’ta 6 PKK'li teslim oldu

Şırnak'ta PKK'den kaçan 6 kişinin güvenlik güçlerine teslim olduğunu bildirdi.

Van'da 40 göçmen yakalandı

​Van’ın Başkale ilçesinde Türkiye'ye yasadışı yollarla girdiği belirtilen 40 göçmen yakalandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan muhtarlar toplantısında konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 39. Muhtarlar Toplantısı’nda, Türkiye’nin 16 ilinden gelen mahalle ve köy muhtarıyla bir araya geldi.

Üzüm bağına yıldırım düştü: 6 yaralı

​Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde yıldırımın düşmesi sonucu 6 işçinin yaralandığı belirtildi.
TÜM HABERLER