A A A

Kardeş Şehirler Projesi kapsamında Artvinliler Bitlis’te

Eklenme : 2017-08-01 21:18

BİTLİS - ​İçişleri Bakanlığı tarafından uygulanan, “Kardeş Şehirler Projesi” kapsamında bir heyet, Artvin'den Bitlis’e geldi.

Kardeş Şehirler Projesi kapsamında Artvinliler Bitlis’te

İçişleri Bakanlığı tarafından uygulanan, “Kardeş Şehirler Projesi” kapsamından Artvin’den bir heyet Bitlis’e geldi. Gelen heyet, Bitlis İl Kültür Müdürlüğü tarafından karşılandı. “Kardeş Şehirler Projesi” kapsamında gelen heyet, 4 gün boyunca Bitlis merkez ve ilçelerini gezecekler.

Uygulanan projeler hakkında bilgi veren Kardeş Şehirler Projesi Koordinatörü Ahmet Külekçi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu talimatıyla başlatılan Kardeş Şehirler Projesinin ikinci ayağını gerçekleştirdiklerini belirtti.

Külekçi, “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu himayesinde başlatılan ‘Kardeş Şehirler Projesi’nin ikinci ayağındayız. Trabzon -Mardin arasında başlayan kardeşlik köprüsü çalışmamız, Bitlis ilimizin Artvin’e gelmesiyle devam etti. Artvin’de Bitlislileri uğurlamanın sevincini yaşarken, şimdide Artvin Bitlis’te. Kardeşlik köprüsünün en önemli ayağı Bitlis’te gerçekleştirilecek. Kadim şehir Bitlis’te, Artvinlileri ağırlamaktan gurur duyuyoruz. Kardeş şehirler projemiz böylece daha çok anlam kazandı. Doğu Karadeniz’in en uçtaki bir ili olan Artvin ile Doğumuzun en güzel şehri olan Bitlis’te bu kardeşlik köprüsünün buluşması, bizim her alanda dayanışmamızı, kaynaşmamızı pekiştirecektir. Türkiye’nin birlik ve beraberliği sağlandığı ürece aşılmayacak hiçbir engel yoktur. Bu gün Bitlis’in Artvin’de, Artvin’inde Bitlis’te olması bunu ispatlıyor. Ülkemizin birliği ve bütünlüğü için çok önem kazanıyor. Hem Bitlis valisine, hem de Artvin valisine bu güzel organizasyondan dolayı teşekkür ediyoruz. ” dedi.

Artvin İl Kültür Şube Müdürü İhsan Aslan ise daha çok ortaöğretim öğrencilerini gezi gurubunda Bitlis’te ağırladıklarını, öğrenci gurubunun yeni bir il, yeni bir çevre, yeni, bir sosyal yaşantı alanı olması nedeniyle önemli olduğunu vurgulayarak, Doğu Karadeniz’in bir ilinin, Doğunun bir iliyle kaynaşmasının çok önem arz ettiğini ve takdire şayan olduğunu belirtti.

Bakanın talimatı ve valiliğin desteğiyle Artvin ve Bitlis illeri arasında kardeşlik köprüsü projesini başlattıklarını dile getiren Bitlis İl Kültür Müdürü Ramazan Gencan, şunları söyledi: “Bakanın talimatı ve valiliğin desteğiyle Artvin ve Bitlis illeri arasında, ‘Kardeşlik Köprüsü Projesi’ni başlattık. İki hafta önce ilimizden oluşan yaklaşık 50 kişilik bir heyet, Artvin’i ziyaret etti. Artvin’in doğasını, tarihini, kültürünü keşfettiler. Beraber o güzellikleri yaşadılar. Akabinde aynı şekilde biz Artvin heyetini ilimizde misafir ediyoruz. 4 gün boyunca inşallah onları Bitlis’in güzelliklerini keşfetmeye davet ediyoruz. Bitlis yedi bin yıllık bir tarihi mirasa sahip. Doğası, kültürü, sanattı, ilmi bütün güzellikleriyle bir müze şeklinde. İnşallah arkadaşlarımıza dört gün boyunca bu güzellikleri yaşatacağız.” (İLKHA)
 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İhtiyaç sahibi aile konteynerden kurtuluyor

İhtiyaç sahibi aile konteynerden kurtuluyor

2017-08-21 19:03:51

Van'da konteynerde yaşam mücadelesi veren aile için belediye ve hayırseverler tarafından ev inşa edilecek.

Yürüme zorluğu yaşayan genç kız yardım bekliyor

Yürüme zorluğu yaşayan genç kız yardım bekliyor

2017-08-21 11:51:02

Batman'da ayak damarlarındaki eksiklik nedeniyle yürüme zorluğu yaşayan genç kız, tedavisi için yetkililere seslenerek, hayalinin herkes gibi yürümek olduğunu söyledi.

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

2017-08-18 19:19:12

Umut Kervanı, Kurban Bayramı öncesinde Van'da ihtiyaç sahibi 80 aileye yardımda bulundu.

TÜM HABERLER

Bombalı araç kullanan 2 PKK'li öldürüldü

​Van'ın Gürpınar ilçesi kırsalında bombalı araç kullanan 2 PKK'linin öldürüldüğü bildirildi.

Kulp'ta çatışma: Bir güvenlik korucusu yaralı

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde PKK'liler ile güvenlik korucuları arasında çıkan çatışmada, bir güvenlik korucusu yaralandı.

ABD'de güneş tutulması başladı

​Ayın güneş ile dünya arasına girmesiyle gerçekleşen olay sadece Kuzey Amerika'da gözlemlendi.

Batman’da yabancı uyruklu 36 kişi yakalandı

​Batman’da bir dinlenme tesisinde yapılan aramada yabancı uyruklu 36 kişi yakalandı.

Gaziantep’te düzenlenen konser ve festivallere tepki

Gaziantep’te belediyeler tarafından düzenlenen konser ve festivallere tepki gösteren gazeteciler ve vatandaşlar, halkın parasının bu tür yerlerden ziyade yatırıma harcanması gerektiğini söylediler.
TÜM HABERLER