A A A

Nisanur Dergisi ağustos sayısı çıktı

Eklenme : 2017-08-02 12:08

HABER MERKEZİ - Aile ve kadın dergisi Nisanur’un ağustos sayısı çıktı. Derginin 69'uncu sayısında “muhacerat” konusu ele alınırken; başyazısında ise ahlaki yozlaşmaya karşı teyakkuzda olunması uyarısında bulunuluyor.

Nisanur Dergisi ağustos sayısı çıktı

Yazar kadrosunun tamamı kadınlardan oluşan aile ve kadın dergisi Nisanur’un Ağustos 2017 sayısı çıktı. Nisanur'un 69'uncu sayısında “muhacerat” konusu ele alınırken; başyazısında ise ahlaki yozlaşmaya karşı teyakkuzda olunması uyarısında bulunuluyor.

Ayrıca dergi, ağustos sayısında Yazar Sabiha Ateş Alpat ve Gazeteci Yazar Sabiha Doğan ile birer söyleşi de gerçekleştirmiş.

Derginin başyazısında ahlaki yozlaşmaya karşı teyakkuzda olunması gerektiğinin altı çizilirken “Müslüman kadınlar, kendi hayatlarında, yaşantılarında, giyimlerinde ve ilişkilerinde İslami ölçüyü esas almalıdırlar. Yozlaşmaya götüren vasıta ve yollara kesinlikle tevessül etmemelidirler.” deniliyor.

Derginin editör yazısında; “Rabbimiz, ‘İnsan çok nankördür’ buyurmakta. Hayırsızdır, vefasızdır insan. Nimetlere karşı kör ve duyarsızdır. Hiçlikten çıkarılıp en güzel bir surette var edilişine rağmen vefa nedir bilmez çoğunlukla. Hiç ar etmeden, hayırsızlığının üstünü örtendir türlü bahanelerle. Kendisine biçilen en güzel sureti yırtıp esfele yuvarlanmaktan anlamsız bir haz duyan; zalim olan, katil olan, cani olan, vahşi olandır insan.” denilerek geçtiğimiz ay Sakarya’da yaşanan Suriyeli hamile bir kadın ve 10 aylık bebeğinin vahşice katledilişine atıfta bulunulmuş.

Olaya ilişkin yazının devamında, “Kendi kıymetini alaşağı ettiği yetmiyormuş gibi başka değerlere el uzatan, dil uzatan; insandan canını alan, değerlerini çalandır insan. İnsanı insan kılan erdemlerden uzaklaşan müsveddelerin, neler yapabileceğini görmek; caniliklerine ve rezilliklerine şahit olmak ne kadar da acıdır! Sakarya’da geçtiğimiz ay yaşanan olay; muhacir Emani Errahmun kardeşimize yapılanlar, insan denen mahlûkun ‘öteki’ yüzünü gözler önüne serdi…” ifadelerine yer verilmiş.

Nisanur Dergisi, Sakarya’da yaşanan acı hadiseden sonra bir kez daha “muhacerat” konusuna işaret ederek,  bu olayla beraber muhaceretin ağırlığı altında ezilenlerin ve hakkıyla ensar olamayanların durumuna dikkatleri çekmiş. Konuyla ilgili Yazar Sabiha Ateş Alpat ve Gazeteci Yazar Sabiha Doğan ile de röportaj gerçekleştirmiş. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kaçak yapılar tarihi caminin güzelliğini örtüyor

Kaçak yapılar tarihi caminin güzelliğini örtüyor

2017-08-21 09:36:03

​Kızıltepe tarihi Ulu Cami’nin restorasyon çalışmalarını inceleyen Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ahmet Odabaş, kaçak yapıların tarihi caminin güzel görünümünü örttüğünü söyledi.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

2017-08-20 17:58:37

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Aile boyu kalaycılık yapıyorlar

Aile boyu kalaycılık yapıyorlar

2017-08-18 18:17:13

​Bursa’da yaşayan Halil Özcan, oğlu ve torunuyla birlikte yıllardır kalaycılık mesleğini sürdürüyor.

TÜM HABERLER

Eski savcı ve üsteğmen “Bylock”tan tutuklandı

​Gaziantep’te FETÖ’ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında bir eski savcı ile bir eski üsteğmen “Bylock” kullandıkları gerekçesiyle tutuklandı.

ABD'de tam güneş tutulması gerçekleşti

Ayın güneş ile dünya arasına girmesiyle gerçekleşen olay, 38 yıl aradan sonra Kuzey Amerika'da gerçekleşti.

Bingöl'ün 3 ilçesinin kaymakamı değişti

​Bingöl’ün Adaklı, Yayladere ve Yedisu ilçe kaymakamlarının görev yerleri değişti.

Elazığ’da IŞİD'li olduğu iddia edilen 6 kişi tutuklandı

​Elazığ’da IŞİD üyesi olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan 25 şüpheliden 6’sı tutuklandı.

Ağrı'da 14 kişi FETÖ'den tutuklandı

​Ağrı'da FETÖ'ye yönelik son bir ay içerisinde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 42 kişiden 14'ü tutuklandı.
TÜM HABERLER