A A A

Kızıltepe Belediyesinden hasta nakil hizmeti

Eklenme : 2017-08-03 16:21

MARDİN - Kızıltepe Belediyesi hasta nakil ambulansıyla hizmet vermeye başladı.

Kızıltepe Belediyesinden hasta nakil hizmeti

Kızıltepe Belediyesi Aile ve Kadın Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hizmete giren hasta nakil ambulansıyla ilçedeki yaşlı, engelli ve sağlık güvencesi olmayan hastalara hizmet vermeye başlandı.

Konuyla ilgili Belediyeden yapılan açıklamada, “Belediyemiz bünyesinde hizmet vermekte olan hasta nakil ambulansımız mesai saatleri içerisinde ilçe sınırımızda ikamet eden hastanelere gidecek olan yaşlı ve engelli hastalarımızın hastaneye naklini sağlamaktayız. İlçe halkımızın sağlığını yakından ilgilendirecek önemli bir hizmete daha imza atan belediyemiz vatandaşlarımızın sağlığıyla yakından ilgilenmektedir. İlçede yaşayan yaşlı, sosyal güvencesi olmayan, acil müdahale gerektirmeyen hastaların ücretsiz yararlanacağı hasta nakil ambulansımız hizmet vermeye başladı. Aile ve Kadın Hizmetleri Müdürlüğümüz bünyesinde hafta içi her gün 08.00-17.00 saatleri arasında hizmet verecek olan ambulansımız özellikle ihtiyaç sahibi hastaları gerektiğinde bulundukları yerden hastaneye nakledilmelerini sağlayacaktır.” denildi.

Açıklamanın devamında, “Acil müdahale ambulanslarından farklı hizmet verecek olan ambulansımızdan randevu sistemi ile yararlanmak mümkün. 0534 262 33 36 numaralı çağrı merkezini arayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız ambulansımızdan yararlanabilmektedir. Talepleri alan sağlık ekiplerimiz bilgiler doğrultusunda ambulansı hastanın adresine yönlendirilmekte ve hasta nakledilmesi gereken adrese sağlıklı bir şekilde ulaştırılmaktadır. Randevu alırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususların başında görevli sağlık ekiplerine bilgileri eksiksiz ve net bir şekilde iletmek geliyor.” diye belirtildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İhtiyaç sahibi aile konteynerden kurtuluyor

İhtiyaç sahibi aile konteynerden kurtuluyor

2017-08-21 19:03:51

Van'da konteynerde yaşam mücadelesi veren aile için belediye ve hayırseverler tarafından ev inşa edilecek.

Yürüme zorluğu yaşayan genç kız yardım bekliyor

Yürüme zorluğu yaşayan genç kız yardım bekliyor

2017-08-21 11:51:02

Batman'da ayak damarlarındaki eksiklik nedeniyle yürüme zorluğu yaşayan genç kız, tedavisi için yetkililere seslenerek, hayalinin herkes gibi yürümek olduğunu söyledi.

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

2017-08-18 19:19:12

Umut Kervanı, Kurban Bayramı öncesinde Van'da ihtiyaç sahibi 80 aileye yardımda bulundu.

TÜM HABERLER

Bombalı araç kullanan 2 PKK'li öldürüldü

​Van'ın Gürpınar ilçesi kırsalında bombalı araç kullanan 2 PKK'linin öldürüldüğü bildirildi.

Kulp'ta çatışma: Bir güvenlik korucusu yaralı

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde PKK'liler ile güvenlik korucuları arasında çıkan çatışmada, bir güvenlik korucusu yaralandı.

ABD'de güneş tutulması başladı

​Ayın güneş ile dünya arasına girmesiyle gerçekleşen olay sadece Kuzey Amerika'da gözlemlendi.

Batman’da yabancı uyruklu 36 kişi yakalandı

​Batman’da bir dinlenme tesisinde yapılan aramada yabancı uyruklu 36 kişi yakalandı.

Gaziantep’te düzenlenen konser ve festivallere tepki

Gaziantep’te belediyeler tarafından düzenlenen konser ve festivallere tepki gösteren gazeteciler ve vatandaşlar, halkın parasının bu tür yerlerden ziyade yatırıma harcanması gerektiğini söylediler.
TÜM HABERLER